Preview: Manchester United – Malaysia XI

Mnohým ještě neuschly slzy smutku po porážce ve finále Ligy mistrů, či prodeji C.Ronalda do Realu, mnozí možná ještě střízliví po bujarých oslavách 18.mistrovského titulu. Ať tak či onak, jedno je jisté. Začíná nám nová sezona a celou ji odstartuje turné Manchesteru po Asii…

Měsíc a půl volna uběhl jako voda a Carrington se po krátké pauze opět mění v mraveniště hráčů, funkcionářů a dalších, kteří se o klub pilně starají. Hráči trénují, boss pracuje na přestupech, každý se zapojuje do předsezónní přípravy jak nejlíp umí. Zdálo by se, že je vše v normálu tak, jako by byla sezona v plném proudu. Zdání ale může klamat, protože všechno tady to hemžení má účel jediný- Asia Tour 2009. Pro několik hráčů současného výběru známý kontinent, vždyť Manchester není v Asii poprvé. United si za místo své předsezónní přípravy vybrali tento žlutý kontinent v minulosti už několikrát, naposled v roce 2005. Letos čekají Manchester United 3 zápasy poté, co byl zrušen zápas v Indonésii kvůli bombovým útokům na hotel. Prvním vyzyvatelem je tým Malaysia XI. Oba celky se střetnou 18.7.2009 v 11:30 našeho času na stadionu Bukit Jalil v Kuala Lumpur.

Město:

Jaké je ale prostředí, ve kterém budou hráči United více než týden nabírat formu před AUDI Cupem? Kuala Lumpur je hlavní a také největší město Malajsie, ve kterém se počet obyvatel za poslední léta blíží 2 milionům. Nutno ale podotknout, že hlavním městem dlouho nezůstane, ve výstavbě je totiž nová budoucí metropole Putrajaya. Leží v údolí zvaném Klang Valley. V malajském jazyce znamená Kuala Lumpur „bahnitý soutok“, což je pochopitelné, jelikož leží na soutoku řek Klang a Gombak. Město leží v nízké nadmořské výšce okolo 21 m.n.m. Co se podnebí a počásí týká, tak hráče United nečeká žádný med. Teploty se v Malajsii v této době pohybují nad 30°, naopak úhrn srážek je v tuto roční dobu vůbec nejnižší. Vlhkost vzduchu, která se bude momentálně pohybovat okolo 95%, může být pro hráče značný handicap.

Kuala Lumpur je mimo jiné i vyhledávaným turistickým místem. Mezi dominanty města patří veže Petronas, které zná prakticky každý. Dalšími památkami je například Muzium Negara,  Makan Pahlawan nebo třeba Zoo Negara, které hráči v době volna určitě navštíví. Wayne Rooney si zkoušel z legrace zaběhnout kolečko na známém okruhu Sepang, který je opodál a jezdí se na něm seriál F1. Nutno říci že mu to šlo výborně a okruh oběhl rychleji, než ho letos byly schopny zajet vozy Force India. Pro příští hodiny se ale nejdůležitějším místem v Malajsii stane stadion Bukit Jalil, na kterém dojde mezi celky k vzájemnému měření sil.

 

Stadion:

Snad každému došlo, že příhoda s Rooneym byl vtip a můžeme si představit stadion. Bukit Jalil se nachází v National Sport komplexu asi 20km jižně od Kuala Lumpur. Byl vystavěn v roce 1998 ke hrám Commonweathu. Má kapacitu 100 tisíc míst a okolo hřiště se nachází v anglii nepopulární atletická dráha, což je dáno účelem, pro jaký byl stadion vystavěn. Dnes se na něm pořádají různé oslavy, koncerty apod. Stadion je považován za jeden z nejlepších v celé Asii. Naposled se tu také hrál pohár Asijské fotbalové konfederace.

 

Zápas:

Nyní už ale informace k samotnému utkání. Manchester odcestoval do Malajsie v hojném počtu a SAF nechal doma mladíky z rezervy. Loni na se africkém turné se objevili mladíci jako Cleverley, Amos a další. Letos SAF přivezl nejsilnější možnou sestavu, ve které chybí pouze Nemanja Vidič a Park Či-Sung, kteří jsou lehce zraněni a připojí se k týmu až na AUDI Cupu. Dále chybí nové posily Antonio Valencia a Gabriel Obertan, nebo mladé pušky Danny Welbeck a Rafael. Až na tyto výjimky jsou United v plné síle, na letadlo do Asie tedy nasedli:

Edwin van der Sar, Tomasz Kuszczak, Ben Foster; Jonny Evans, Patrice Evra, Rio Ferdinand, Gary Neville, Wes Brown, John O’Shea, Fabio da Silva; Nani, Zoran Tošič, Darren Fletcher, Anderson, Darron Gibson, Paul Scholes, Michael Carrick, Ryan Giggs; Michael Owen, Dimitar Berbatov, Federico Macheda a Wayne Rooney. Nechybí tedy ani třetí a zároveň překvapivá letní posila Manchesteru Michael Owen.

Rajagobal,  trenér našeho sobotního soupeře povolal na sraz 28 hráčů, z nichž pouze 4 jsou zkušenými veterány. Jedná se o hráče, které zná jen hrstka těch zasvěcených, těm ostatním jména jako Norhafiz Zamani Misba, Indra Putra Mahayuddin, Thirumugan nebo Mohd Amri Yahyah mnoho neřeknou. Pro tým Malajsie je zápas zároveň přípravou na SEA Games (South East Asian), na kterých startují 25.prosince v Laosu. „Doufám, že všichni chápou hlavní cíl národního týmu, což je úspěšný start na hrách SEA v Laosu, na kterých mohou startovat hráči do 23 let.“ vysvětlil Rajagobal, proč nominoval proti Manchesteru tak mladý tým.

„Nepopírám přínos hráčů jako Mohd Nizaruddin, který je nejlepším střelcem Super Ligy, nebo hráčů jako Yusof, Mohd Harris Safwan nebo Mohd Safee Sali, který je nejlepším střelcem a tahounem týmu Selangor. Je to prostě tak, že v čase jaký máme, musíme zaměřit přípravu na náš primární cíl.“ dodal. Malajský tým se na střetnutí s Manchesterem připravoval proti Libérii.

Souhrnné info:

Manchester United – Malaysia XI

Datum: 18.7.2009

Čas: 11:30 SEČ

Místo: stadion Bukit Jalil

Jak sledovat: Povedlo se mi zjistit, že zápas vysílá místní stanice SuperSports na 811 kanále, popř. MUTV. O dalších televizích se mi nepovedlo nic zjistit. Jelikož ale ani jednu z daných stanic nemá v ČR prakticky nikdo možnost sledovat (pokud nemáte zaplacenou MUTV), máme pro Vás alternativu v podobě linků. Bohužel se nedá očekávat bůhví jaká kvalita. Na těchto lincích budou v sobotu okolo 7.hodiny ranní zveřejněny konkrétní odkazy na zápas:

                          www.atdhe.net/

                          http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=43645&part=sports

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.