Manchester United zrušil zápas v Indonésii!

Fotbalisté Manchesteru United zrušili plánovaný zápas v Indonésii. Hotel v Jakartě, ve kterém měli hráči během turné bydlet, se totiž stal cílem teroristického útoku.

Manchester přiletěl do Kuala Lumpur dnes ráno a hned po příchodu na něj čekaly nepříjemné zprávy. Podle místních zdrojů se některé hotely v městě staly cílem bombových útoků, mezi nimi i hotel Ritz Carlton, v kterém měli najít naši hráči zítra po zápase s Malajsijskou XI útočiště na jednu noc.

Klub tak čeká na podporu z různých stran, včetně ministerstva zahraničních věcí. Klub však dnes potvrdil, že zítřejší let do Jakarty se s největší pravděpodobností neuskuteční.

Klubové prohlášení na tuto událost zní: “Po bombovém útoku na některé hotely v Jakartě, mezi kterými je i hotel, ve kterém měli být ubytovaní hráči Manchesteru United a na základě doporučení Indonézské vlády se turné v Jakrate neuskuteční.”

Turné mělo začít 20.července a do dnešního dne se prodalo okolo 100-tisíc lístků. Klub se v současnosti musí zabývat otázkou, jakým způsobem zreorganizovat turné.

 “Pracujeme na tom, aby se případné turné uskutečnilo mimo Indonézii. O dalších krocích samozřejmě budeme informovat. Jsme hluboce zklamaní, že se tento zápas neuskuteční a chceme poděkovat indonézské straně a fanouškům za jejiich podporu.”

V současnosti má klub dvě alternativy jak nahradit pondělní zápas v Jakartě. Mohli by zůstat v Kuala Lumpur do středy, následně by se přesunuli do Soulu na páteční zápas. Nebo by mohli odletět v neděli a ihned odcestovat do Jižní Koree, kde Manchester čekají další zápasy s FC Soul a s Hangzhou Greentown .

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.