Akademie United: Ben Amos

V dnešním nahlédnutí do kuchyně Akademie Manchesteru United se podíváme na profil talentovaného gólmana United, Bena Amose.

V dnešním nahlédnutí do kuchyně Akademie Manchesteru United se podíváme na profil talentovaného gólmana United, Bena Amose. 

Ben Amos je nesmírně talentovaným, mladým anglickým brankářem, který nejen že kope v barvách Manchesteru United, ale také pravidelně reprezentuje svou zemi v mládežnických kategoriích.

Mladý brankář se stal hráčem Manchesteru United již ve velmi útlém věku. Bylo mu 11 let. V roce 2006 podepsal s klubem první kontrakt. Jeho adaptace v týmu byla velmi rychlá a již v sezóně 2006/2007 pronikl do týmu U18, kde se pod vedením Paula McGuinnesse dále vyvíjel. 

Další posun v jeho kariéře nastal jen o něco málo později. Byl povolán do rezervy United a svůj debut v bráně si odbyl v listopadu 2007. Od tohoto okamžiku Benova hvězda stoupá vzhůru.

Jeho dobré výsledky v předminulé sezóně mu přinesly další posun v jeho již tak velmi slibně nastartované kariéře. Byl povolán do „A“ týmu United a jeho prestiž tím ještě stoupla. Dvakrát se dostal do brány United už během předsezónní přípravě, zaujal a ostrý start v soutěžním zápase na sebe nenechal dlouho čekat.

V září 2008 hájil branku United v utkání proti Middlesbrough v Carling Cupu. Utkání skončilo vítězně a Ben se předvedl ve velmi dobrém světle. To byl také jeden z důvodů, proč ho trenéři United vybrali jako náhradu za zraněného Bena Fostera na prosincovém MS klubů v Japonsku, které nakonec skončilo vítězstvím United.

Ben by se chtěl brzy zbavit nálepky mladého, nadějného hráče a stát se pevnou součástí prvního týmu Manchesteru United. Předpoklady proto jistě má a ani chuť mu nechybí: „Doufám, že si vybojuji pevné místo v týmu. Je mým cílem prosadit se a hrát za tento klub. Jinak bych tu přece nepůsobil. Nechci zde být jen dopočtu.“ 

Benjamin Paul Amos:

Datum narození: 10. dubna 1990
Místo narození: Macclesfield, England
Post: brankář
Výška: 1, 85 m
Váha: 90 kg
Číslo dresu: 40

Ač mají Benové (Foster a Amos) poměrně velké množství kritiků, já osobně se domnívám, že jsou stále ještě velmi nadějnými hráči a mají nejlepší předpoklady hrát fotbal na té nejvyšší úrovní v tom nejlepším týmu na světě. Přesto se přikláním spíše k názoru, že oba se v týmu Manchesteru United neprosadí. Ovšem ani tuto varianta nelze vyloučit. 

Docela dobře si lze totiž představit situaci, kdy Edwin van der Sar ukončí kariéru, Kusczak odejde z týmu pryč a zbude Ben Foster a Ben Amos. Za předpokladu, že by Sir Alex Ferguson nepřivedl dalšího gólmana, vznikl by anglický dvojblok v bráně United. Což je jistě velmi lákavá představa. Alespoň pro mě určitě ano. 

Ukáže až čas…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.