Akademie MU: James Chester

Při pohledu na soupisku rezervy Manchesteru United pro zápasy minulé sezóny jsme mohli vídat známá jména jako Federico Macheda, Danny Welbeck a další. Málokdo však ví, že v rezervě roste jiný skvělý hráč. Tímto hráčem je stoper a kapitán James Chester.

James Chester je anglickým fotbalistou, který nastupuje ve středu obranné řady rezervy United. Jeho výkony a vrozené vůdcovské sklony mu dokonce vynesly čest nosit kapitánskou pásku rezervního týmu.

James se narodil ve Warringhtonu v hrabství Cheshire. Svoji kariéru zahájil v malém klubu Winwick Athletics kde již jako pětiletý rozvíjel svůj neobyčejný talent po boku o 4 roky starších hráčů v kategorii do 9 let. To neušlo pozornosti velkých klubů a James se brzy stěhoval do Manchesteru. Začal hrát v mládežnických kategoriích a jeho výkony 16. července 2005 přinesly podepsání první smlouvy s klubem.

Poté přešel rovnou do kategorie do 18 let a ve své první sezóně nastoupil k 17 zápasům. První nominaci do rezervního týmu United si vysloužil 21. února 2006, kdy však jen z lavičky přihlížel vítězství rezervy United nad rezervou Evertonu. Dále potom pokračoval ve výběru do 18 let a dočkal se také své premiérové trefy v dresu Rudých ďáblů. Svůj debut za rezervní tým United si odbyl 15. února 2007, kdy svým skvělým výkonem přispěl k bezbrankové remíze svého týmu v utkání s rezervou Boltonu. Na konci sezóny pak vyšperkoval svoji skvělou sezónu finálovými utkáními FA Youth Cupu a Manchester Senior Cupu. Obě utkání sice dopadla smolně, pro Jamese to však byly velké zkušenosti.

Sezóna 2007/2008 byla pro Jamese ještě lepší než ta předešlá. Získal si pevné místo ve stoperské dvojici rezervy United a nastoupil ke 24 zápasům. Manchester United se stal vítězem Manchester Senior Cupu a Lancashire Senior Cupu a skončil na celkovém třetím místě v soutěži Premiere Reserve League North.

Jeho stálé výkony a vrozené vůdcovské schopnosti pak Jamesovi dokonce vynesly kapitánskou pásku pro sezónu 2008/2009. Start nové sezóny pro něj byl nesmírně úspěšný a znamenal další posun v jeho kariéře. Po bezchybných výkonech v dresu rezervního týmu byl 17. ledna 2009 nominován na zápas Premier League proti Boltonu.

Znovu byl vybrán do nominace prvního týmu na zápasy ligového poháru a dočkal se i prvního startu za „A“ tým. Stalo se tak v odvetném semifinálovém zápase proti Derby County. Za vedení 3:0 pro United se Sir Alex Ferguson rozhodl vystřídat Garyho Nevilla a na jeho místo poslat právě mladého Chestera. James se dostal na hřiště v 67. minutě a i když Derby vstřelilo za jeho pobytu na hřišti dvě branky, pro Jamese to byl vítězný debut, neboť Manchester postoupil do finále ligového poháru.

Na přelomu ledna a února 2009 byl James Chester zapůjčen na měsíc do týmu Peterborough, který trénuje syn Alexe Fergusona, Darren. James odehrál pět zápasů a poté se vrátil do rezervního týmu United. Na konci sezóny byl trenérem rezervního týmu, Ole Gunnar Solskjaerem, nominován společně s Tomem Cleverleyem a Corry Evansem na cenu pro nejlepšího hráče rezervního týmu a za sezónu 2008/2009. Myslím, že tato nominace mluví za vše a brzy se dočkáme Jamese Chestera jako stálého člena „A“ týmu Manchesteru United. Pokud minimálně zopakuje výkony z minulé sezóny, má k tomu bezpochyby skvěle našlápnuto.

 

Datum narození: 23. ledna 1989

Místo narození: Warrington

Post: střední obránce

Číslo dresu: 39

 

Rezerva United:

2006/2007

8 zápasů

0 gólů

2007/2008

24 zápasů

0 gólů

2008/2009

9 zápasů

0 gólů

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.