SAF: Owen jde do všeho s úsměvem

Jak ukazují první snímky z tréninků Manchesteru United, nová akvizice Michael Owen je plný chuti do fotbalu. V rozhovoru to potvrzuje i Sir Alex Ferguson.

Fotky z tréninkového centra United v Carringhtonu zachycují hráče United ve skvělé náladě, kterou jim nemohou zkazit ani kondiční tréninky, která jsou nezbytnou součástí každé předsezónní přípravy. Jedním z nejlépe naladěných hráčů United je nová posila, Michael Owen, který po přestupu z Newcastle jakoby chytil druhou mízu a je na něm vidět, že se fotbalem opět baví a naplno si ho užívá.

Sir Alex Ferguson prohlásil, že Michael má radost sám ze sebe, ze svého života, ze své hry, a proto nemá žádné obavy co se týká jeho gólového apetitu a schopnosti zastat v United roli střelce.

„Jsem opravdu velmi potěšen, když se dívám na Michaela a jeho skvělý přístup k tréninku,“ řekl Ferguson. „Pracuje velmi tvrdě, ale co je snad ještě důležitější, ke všemu přistupuje s úsměvem na rtech. Opravdu se baví.“

Byly a jsou zde jisté obavy co se týká Owenových nekončících zdravotních problémů a také poklesu formy, která u něj nastala po jeho příchodu do Newcastlu. Nicméně náš boss zůstává klidný a nemá o Michaelovu budoucnost žádné obavy.

„Nemám žádné obavy. Domnívám se, že se u nás Michael vrátí do své vrcholné formy, která ho zdobila v předchozích letech. I když byl hlavně za svého působení v Newcastlu často zraněný, nikdy neztratil čich na góly. Právě schopnost střílet góly je jeho největší předností, a my doufáme, že ji u nás naplno rozvine.“

Osobně se domnívám, že pokud se Michaelovi vyhnou zranění a bude pokračovat s chutí, kterou prezentuje na každém svém kroku, nebude pro něj problémem vstřelit při pravidelném vytížení 15 gólů za sezónu. Určitě mu k tomu dopomohou i skvělí spoluhráči kolem něj. Po odchodu Ronalda začne hrát celý tým více kolektivně, záložní řada se více semkne a začne vytvářet množství příležitostí pro útočná tykadla týmu. Je to jen můj názor, ale pevně věřím, že ho skutečnost potvrdí.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.