Legenda United Bobby Charlton bojuje za mír!!!

Legenda Manchesteru United i anglické reprezentace Bobby Charlton vyměnil nakrátko svůj oblek a kravatu za rudý dres Manchesteru United a v potu tváře se stal koučem mladých židovských a arabských dětí v rámci projektu Football for Peace, který je každoročně pořádán zásluhou Wingate Institute, která sídlí v izraelském městě Netanya.

Jak se sám Bobby Charlton vyjádřil, bylo pro něj velkým potěšením trénovat tyto mladé lidí a předat jim něco ze svých zkušeností. Zároveň doufá, že tyto zkušenosti povedou k jejich dalšímu fotbalovému vývoji a k rozvoji fotbalových institucí v oblasti.

„Netrénoval jsem již řadu let, ale bylo fantastické, když jsem viděl, jak to ty děti baví, což mi také dávaly najevo,“ řekl Charlton. „Fotbalová nadace Manchesteru United pomáhá každému, a to bez ohledu na věk, pohlaví, náboženství. S výhledem do budoucna je naprosto fantastické vidět židovské a arabské děti na stejném fotbalovém hřišti.“

„Jsem velice potěšen tím, že se tato akce uskutečnila právě v době konání židovské olympiády (Maccabiah).“

Na tiskové konferenci, která se konala jako součást této akce, bylo Bobbymu Charltonovi položeno několik otázek týkajících se Manchesteru United, na které velmi ochotně odpověděl.

„Cristiano Ronaldo odešel z Manchesteru jako jeden z nejlepších hráčů, kteří zde kdy hráli. Problém byl v tom, že není Angličanem. Jeho snem bylo vždy hrát za Real Madrid. To se mu teď splnilo,“ řekl o nejdražším fotbalistovi světa Charlton.

„Alex Ferguson je geniální v tom, že dokáže přesně odhadnout lidi, poznat, co jsou zač a co od nich může očekávat. A pokud řekl, že provede restrukturalizaci týmu Manchester United po odchodu Cristiana Ronalda a Carlose Teveze, věřte, že se mu to také povede. A Manchester bude tam, kde byl i v minulých sezónách a kam právem patří. Nikdy se nebál velkých a riskantních rozhodnutí, přesto se jen málokdy zmýlil. Věřte mu.“

Navzdory mnohým pochybovačům Charlton také věří v to, že se Michael Owen prosadí na Old Trafford, a to navzdory mnoha skeptickým hlasům. „Pokud se mu vyhnou zranění, myslím, že nejlepší léta kariéry má ještě před sebou,“ řekl Charlton. „I když byl zraněn už mnohokrát, teď to vypadá, že je v pořádku a brzy uvidíme, jak se mu povede na hřišti.“

Jako jeden z nejlepších fotbalistů Anglie v její fotbalové historii je Charlton také jednou z nejvýraznějších osobností ve světě současného fotbalu.

Jako hráč Manchesteru United vyhrál Bobby třikrát ligový titul, radoval se z vítězství v FA Cupu a European Cupu 1968.

71-letý Charlton, který přežil leteckou katastrofu v roce 1958 se stal nejlepším hráčem Evropy za rok 1966. V tom samém roce pomohl Anglii k titulu mistrů světa. Zatím jedinému. Sám k tomu říká: „V roce 1966 jsme vyhráli, protože se podařilo poskládat nesmírně silné mužstvo, které bylo vedené silnou osobností. Domnívám se, že obojím disponuje i současná anglická reprezentace. Fabio Capello je výborným trenérem. Pokud se našemu týmu vyhnou zranění, domnívám se, že můžeme usednout na světový fotbalový trůn,“ zakončil Charlton. 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.