Akademie MU: Corry Evans

V dalším díle své rubriky o mladých hvězdách Manchesteru United se zaměřím na Corry Evanse, mladšího bratra hvězdy Manchesteru United, Johny Evanse.

Corry Evans je fotbalistou, který se narodil v Belfastu, tedy v Severním Irsku. Jeho místo na hřišti je ve středu záložní nebo obranné řady. Právě jeho velká univerzálnost je jedním z důvodů, které ho předurčují ke slibné kariéře v dresu Red devils.

Klubová kariéra:

Předtím, než se přestěhoval do Manchesteru, hrával za severoirský klub Greenisland Boys FC. Nicméně, když jeho starší bratr Johny podepsal kontrakt s Manchesterem United, přestěhovala se celá rodina včetně mladého Corryho do Manchesteru.

Corry vstoupil do mládežnického týmu Manchesteru United a ve chvíli, kdy dovršil šestnáctý rok života, podepsal s klubem svoji první smlouvu. Od této chvíle se stal pevnou součástí týmu do osmnácti let. Svůj debut za rezervu United si pak odbyl  31. října 2005, kdy přišel na hřiště jako střídající hráč v zápase s týme Oldham Athletic.

V sezóně 2006/2007 nastoupil za tým do 18 let celkem 19x a vstřelil jeden gól. Na svou další příležitost v dresu rezervy United si však musel počkat až do listopadu 2007, kdy přišel na hřiště opět jako střídající hráč. Po dalších zápasech v rezervě v sezóně 2007/2008 se již pevně zabydlel v týmu a v nadcházející sezóně dokonce navlékl kapitánskou pásku.

Přišla tedy sezóna 2008/2009 a Corry zažil velké změny. Pevně se svými výkony prosadil v týmu rezervy United a trenér ho přeřadil ze středu záložní řady na stopera. Důvodem byla jeho síla, schopnost odebrat soupeři míč, skvělý přehled ve hře a předvídavost. A nutno podotknout, že se tento tah vydařil. Za vše mluví to, že ho tréner Ole Gunnar Solskjaer nominoval na cenu pro nejlepšího hráče hrajícího za rezervní tým (Denzil Haroun Reserve Player of the Year).

Osobně se domnívám, že v následující sezóně Corry nahlédne do seniorského „A“ týmu. Důvodem může být hlavně jeho univerzálnost a schopnost zalepit místo kdekoli ve středu hřiště.

Mezinárodní kariéra:

Corry Evans prošel postupně reprezentačními výběry Severního Irska do 16, 17, 19 i 21 let, nikde se však dlouho neohřál. Díky výborným výkonům totiž po pár zápasech vždy přeskočil do vyšší věkové kategorie. Zatím největším úspěchem a jistě i zážitkem bylo to, že 20. května 2009 poprvé nastoupil v zápase seniorského výběru Severního Irska. Soupeřem nebyl ledaskdo. Proti Severnímu Irsku nastoupili úřadující mistři světa Italové. Corry Evans vydržel na hřišti 78 minut, a i když byl přímo účasten prohře 0:3, byl to pro něj velký krok směrem vpřed v jeho kariéře.

 

Corry Evans:

Datum narození: 30. července 1990

Místo narození: Belfast, Severní Irsko

Post: střední záložník / stoper

Výška: 180 cm

 

 

Kariéra: rezervní tým United

2005/2006

1 start

žádný gól

2006/2007

nenastoupil

žádný gól

2007/2008

3 starty

žádný gól

2008/2009

22 startů

1 gól

 

 Mezinárodní kariéra: reprezentant Severního Irska

U16

3 zápasy

1 gól

U17

5 zápasů

žádný gól

U19

6 zápasů

žádný gól

U21

3 zápasy

žádný gól

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.