Akademie MU: Daniel Drinkwater

Daniel Drinkwater je dalším z řady mladých odchovanců Manchesteru United, který má velkou šanci v této, nebo dalších sezónách proniknout do prvního týmu MU a pevně se tam usadit

Daniel Drinkwater je jedním z hráčů, kteří působí v Manchesteru United už od útlého dětství. Do Akademie Manchesteru United vstoupil už ve svých 9 letech a už tehdy se zdálo, že by z něj jednou mohl vyrůst hráč světových parametrů.

K působení v Manchesteru United byl předurčen vlastně už od dětství, protože žil v těsné blízkosti tréninkového centra United.

Daniel prošel všemi mládežnickými kategoriemi Manchesteru United, všude patřil k nejlepším hráčům, a zdá se, že je již jen otázkou času, kdy se dokáže naplno prosadit i ve světě dospělých.

Mezi hlavní přednosti tohoto mladého záložníka patří vyvážená hra oběma nohama a také překvapující přesnost přihrávek. Právě tyto jeho vlastnosti ho předurčují k tomu, aby se naplno prosadil ve světě anglického fotbalu.

Minulou sezónu měl Daniel smůlu. Hned na začátku se zranil a poměrně dlouho nehrál. Nyní je však již znovu připraven na start sezóny následující a doufá, že se jeho slibně nastartovaná kariéra bude ubírat žádoucím směrem. První skutečnou příležitost ukázat své kvality bude mít již brzy, protože spolu s dalšími hráči United bude reprezentovat svou zemi na Mistrovství Evropy  hráčů do 19 let.

 

Daniel Drinkwater

Datum narození: 5. března 1990

Místo narození: Manchester, Anglie

Post: záložník

Číslo dresu: 46

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.