První interview Michaela Owena

Michael Owen deset minut po podepsání smlouvy udělal tento rozhovor pro MUTV.

Jaký je to pocit stát se hráčem Manchesteru United?

Je to skvělý pocit. Nikdy jsem o tom ani nesnil, opravdu, ale potom mi zavolal manažer a chtěl se se mnou setkat. Byl to pro mě šok, ale samozřejmě jsem byl štastný a věci se od té doby začaly rychle hýbat.

Většinou nedá manažerům tolik práce přemluvit hráče, aby přestoupil do takového klubu, jakým je Manchester United, ale co Vám manažer řekl?

Diskutovali jsme jenom o fotbale, probírali jsme plusy a mínusy mojeho angažmá v United, naštěstí bylo více plusů než mínusů. Takže jsme se bavili o fotbale a nechali jsme Davida Gilla a mého agenta dodělat zbytek. Z mého pohledu jsem chtěl mluvit pouze o fotbale. Potom mi dali papír a ukázali, kde to mám podepsat. Jsem opravdu štastný z mého přestupu.

Předpokládám, že jste si na konci sezóny nemyslel, že byste mohl přestoupit zrovna sem?

Ne to opravdu ne, ale kdysi jsem tady už byl. Dvakrát jsem tady dorazil jako dítě a dokonce jsem hrál turnaj za Manchester United. Dobře jsem znal Briana Kidda, poznal jsem manažera a dokonce jsem v posledních letech doufal, že si mě stále manažer pamatuje, a že stále věří, že ve mě něco je. V posledních letech jsem doufal, že jeden den zavolá a zeptá se mě, jestli bych tady nechtěl hrát. Měl jsem slabší období v Newcastlu, ale předtím jsem měl velmi dobrou kariéru. Jsem si jistý, že tak špičkový klub, jako je tenhle, mě může znovu nastartovat. Doufejme, že dokážu skórovat nějaké góly a pomoci týmu k úspěchu.

Fanoušci budou určitě chtít vědět, jak jste na tom po fyzické stránce, protože jste měl zjevně v minulosti problémy se zraněními.

Asi bych si měl myslet, že byl každý docela překvapen, jak jsem na tom fyzicky dobře. Věděl jsem, že zdravotními testy projdu, pokaždé jsem jimi prošel. Jsem na tom dobře. Hodně se o tom mluví a hodně se o tom asi ještě mluvit bude, ale ja si nemyslím, že bych byl lehce náchylný ke zranění. Prošel jsem si hodně zraněními v době, kdy jsem hrál za Newcastle, ale každý se může zranit, když mu někdo skočí na nohy. Můžu jmenovat kvanta hráčů, kteří si zlomili zanártní kost. To mi způsobilo další pár zranění, protože se mi to pořádně nezahojilo. Je mi 29, hrál jsem přes 500 zápasů na té nejvyšší úrovni. Mám v plánu zlepšit se, co se mé zranitelnosti týče. Vím, že doktoři tady jsou opravdu na vysoké úrovni, takže doufám, že si s nimi budu rozumět a budu si jistý, že jsem na každý zápas fit.

Samozřejmě se znáte s Waynem Rooneym z reprezentace, ale jak moc jste přemýšlel o spolupráci s ním a Dimitarem Berbatovem v útoku?

Je tady spousta špičkových hráčů, takže je to pro mě opravdu zážitek. Zvednete telefon, dozvíte se, že vás United chtějí koupit, všechno se to odehrálo tak rychle. Brzy začnu hrát s hráči, o kterých mluvíte. Jsou tady skvělí hráči v celém týmu a to je příčina, proč toho už ve své kariéře tolik toho vyhráli. Doufejme, že dokážu naskočit do rozjetého vlaku, vstřelit pár gólů a pomoci dosáhnou dalších úspěchů.

Čeho byste tady chtěl Michaele dosáhnout?

Je ještě brzy, ale když přemýšlíte o United, automaticky myslíte na trofeje, na stadión, na davy fanoušků. Dokud nepodepíšete smlouvu, nesmíte se tím nechat unést. Já jsem podepsal před 10 minutami a bezpochyby teď pojedu domů a v noci nebudu spát a budu přemýšlet o všech špičkových hráčích, s kterými budu mít tu čest hrát. Budu přemýšlet o manažerovi, o fanoušcích, o atmosféře na Old Trafford a o všem ostatním. Je tady hodně věcí, o kterých se dá přemýšlet.

Už jste měl tu šanci si na Old Trafford zahrát. Jak moc si myslíte, že si vás fanoušci oblíbí?

Bude to krásné, samozřejmě, ale bude tady pořád pár lidí, co budou říkat, že mě manažer neměl kupovat a takové ty věci. Ale to postupně časem odejde a jakmile bude výkop prvního zápasu, budu moct odpovědět na hřišti. Opravdu se těším na před-sezónní přípravu. Bude to skvělé, že jí budu moci absolvovat celou. Z ní budu čerpat po celý zbytek sezóny. Samozřejmě bych chtěl začít sezónu dobře, pomohlo by mi to se tady usadit a zvyknout si v mé nové kariéře a životě.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.