Shrnutí – Carlos Tevez

Jak všichni dobře víme, tento argentinský útočník neprodloužil smlouvu a tím pádem odchází. Pojďme se společně ohlédnout za jeho působením v Manchesteru United.

Carlos Tevez přišel na Old Trafford na hostování z West Hamu, který ho předtím získal z brazilského Corinthians. V první sezóně hrál vcelku pravidelně v útoku ve spolupráci s Waynem Rooneym. Wayne Rooney sám o něm řekl: "Neměl jsem pochyb o tom, že spolu dokážeme hrát. Hned jak poprvé dorazil na trénink, všichni jsme viděli, že je opravdu kvalitním hráčem. Je velmi inteligentní a skvěle zapadl do týmu. Skvěle si rozumíme a to nejenom na hřišti, ale i mimo něj. To je opravdu důležité pro to, aby vaše spolupráce fungovala. Oba chceme hrát spolu a oba si to velmi užíváme." Sir Alex se o Carlosovi vyjádřil takto: "Carlos mi připoměl Erica Cantonu, který dokázal skórovat v situacích, kdy to je nejvíce potřeba."

Tevez si svůj debut v dresu United odbyl 15. srpna 2007, kdy nahradil v útoku zraněného Rooneyho a United tehdy remizovali s Portsmouthem 1:1. V listopadu už Sir Alex říkal, že by chtěl Teveze podepsat jako svého hráče. "Tuto sezónu mi dá 15 gólů a co víc, důležitých gólů." Stával čím dál více oblíbenějším a to hlavně u fanoušků. Měl opravdu skvělou vlastnost, a to když United potřebovali vstřelit gól, přišel na hřiště, kdy nejlépe v nastaveném čase vstřelil gól. První sezóna se tak pro něj dala hodnotit jako velmi úspěšná, když nastřílel 14 ligových gólů a celkově ve všech soutěžích jich nastřílel 19. Ve finále Ligy Mistrů proti Chelsea navíc proměnil první penaltu v penaltovém rozstřelu.

Po jeho první úspěšné sezóně se všichni fanoušci dožadovali koupení tohoto argentince. Ovšem nedočkali se. Naopak Sir Alex v posledním termínu koupil bulharského kanonýra Dimitara Berbatova z Tottenhamu, který měl přinést hlavně gólovou produktivitu. Ovšem nikdo nevěděl jaké bude sestavení útočné dvojice, pokud by Sir Alex nepostavil všechny tři. Docela nečekaně to tak provedl v zápase proti Liverpoolu, kdy Tevez vstřelil svou první ligovou branku v nové sezóně. Jenže Liverpoolu se podařilo vývoj utkání otočit a zápas vyhrát 2:1. Carlos se přestával objevovat v základní sestavě, kde místo něho hrával právě Berbatov. Každopádně jeho dar přijít na hřiště a dát gól nevyprchal. Můžeme vzpomenout na zápas se Stoke City nebo Portem, popřípadě proti Wiganu Athletic. Jenže to hlavní pořád nepřicházelo a to nová smlouva. V posledním zápase této sezóny proti Arsenalu nastoupil v základní sestavě, ale v 58. minutě byl vystřídán Park Ji Sungem. Ovšem jeho odchod ze hřiště byl velkolepý, diváci aplaudovali ve stoje a Carlos údajně v tunelu upustil nějakou tu slzu. Sir Alex se po tomto zápase vyjádřil na otázku, že Tevez je oddaný tomuto klubu takto: "Je to dobré znamení, je to přesně to, co chceme všichni slyšet. Chlapci ví, že chceme aby Carlos zůstal."

 Sezóna skončila a nadále se nevědělo, co s Tevezem bude. Sám hráč ovšem tvrdil, že s ním United nepočítají a klub naopak, že s ním jednají. Nakonec přišla nabídka United, která obsahovala smlouvu na 5 let a Tevez se mohl stát jedním z nejlépe placených hráčů Manchesteru United. Ovšem i přes tyto podmínky odmítnul a sdělil, že odejde. Hned potom si docela neférově začal stěžovat na malou vytíženost a poslední zprávou si stěžoval, že ho Sir Alex nepostavil na finále Ligy Mistrů proti Barceloně od začátku.

Skončila tak éra velkého dříče, který letos pouze čekal na svou šanci ve stínu Dimitara Berbatova, ale nedokázal se prosadit. Je otázkou jestli je to pro klub dobře, či špatně. Vždyť na konci sezóny všem ukázal, že na to má, ale to už bylo možná pozdě. Celkově odehrál za United 98 zápasů a nastřílel v nich 34 gólů.

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.