Souhrn sezóny: Darren Fletcher

Skromnost Darrena Fletchera je ukázková. Stal se jedním z nepostradatelných hráčů Manchesteru United a v některých momentech byl klíčkovým hráčem.

 Jakým způsobem přispěl Darren Fletcher k titulu? Byl hráčem, který dal na začátku sezóny první dvě branky a zajistil nám alespoň nějaké body. První jeho trefa zajistila remízu s Newcastlem a druhá branka zajistila vítězství nad Portsmouthem. Další branku vstřelil na Goodison Parku během zápasu s Evertonem. Byl nezastavitelný. V jednu chvíli se hnal dopředu se spoluhráči, aby vstřelil branku a poté utíkal do obrany, aby pomohl pomoct spoluhráčům před vlastní brankou.

Na začátku sezóny kvůli zranění Cristiana Ronalda hrál na pravém kraji zálohy, tedy na pozici, kterou často hrál i po odchodu Davida Beckhama v sezóně 2003/04. Po návratu Ronalda se vrátil na svou tradiční pozici, tedy střední záložník. Vystupoval tam po boku Michaela Carricka a také Ryana Giggse, Paula Scholese nebo Andersona.

V zápase proti Chelsea na Old Trafford hrál uprostřed zálohy s Ryanem Giggsem. Proti nim stála hráz The Bules v čele s Michaelem Ballackem, Michaelem Essienem a John Obi Mikelem. Nebylo to nic lehkého, ale dvojice hráčů United naprosto vyšachovala Chelsea ze hry.

Nikdo si nedokáže představit, jak by vypadalo finále Ligy Mistrů, kdyby uprostřed zálohy stál Darren Fletcher. 

 Darren také vstřelil jednu z pěti branek na Klubovém Mistrovství Světa. V únoru společně s Benem Fosterem byli v centru pro neslyšící děti, kde měli možnost si s těmito dětmi hrát. Oba hráči se rádi přiučili znakové řeči.

 " Hráč typu Fletchera, to je srdce každého týmu. Často je fanoušky nedoceněn, ale můžete se vsadit, že každý v United ví, jak moc důležitým hráčem je," řekl Sammy McLlroy, bývalý záložník United.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.