Souhrn sezóny: Rafael da Silva

 Rafael se během sezóny několikrát dostal do základní sestavy a díky skvělým výkonům se stal docela důležitou osobností v Manchesteru United.

Po příchodu Rafaela z Fluminese dostal šanci hned v přátelském zápase proti Petersborough a brzy všechny svou hrou posadil na pozadí. Brazilský obránce inspiroval Sira Alexe Fergusona, který označil jeho výkon za senzační.

 Rafael svým ofenzivním pohybem ukázal, že je obránce nové generace. V Brazílii jsou obránci defenzivnější, ale v Brazílii je to jinak, tedy alespoň podle slov Rafaela. Krásná kariéra Garyho Nevilla se blíží ke svému konci, ale fanoušci Manchesteru United nemusejí zoufat, jelikož na jeho pozici roste nová ikona v osobě Rafaela.

Svůj brazilský temperament ukázal i při prohře 1:2 s Arsenalem na Emirates Stadium, kdy vstřelil krásnou branku a byl to pro něj nejlepší moment v sezóně.

Skvělá práce – taková slova slyšel Rafael po derby s Manchesterem City od Robinha, který pochválil svého protihráče po zápase na City of Manchester Stadium. Svědčí to o tom, že Rafael je budoucnost Manchesteru United.

Rafael také mluvil o velké smůle, kterou zažil. V zápasech Carling Cupu nastoupil ke každému zápasu, ale nedohrál pouze jeden, ale to ten nejdůležitější – finálový. Ve vyhraném zápase proti Spurs nemohl nastoupi kvůli zranění.

 Rafael byl také nominován na nejlepšího mladého hráče v Premier League. Tuto trofej ale nakonec vyhrál Ashley Young.

 " Je neskutečný ve všem, co udělá. Geniálně hraje v obraně a je velice rychlý. Časem bude ještě lepší," řekl Ferguson.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.