Souhrn sezóny: Fabio da Silva

Fabio kvůli zranění musel narozdíl od svého bratra počkat na debut v prvním týmu Manchesteru United. Fanoušci týmu z Old Trafford ale doufají, že mladý brazilec se vrátí příští sezónu plný sil, poněvadž všichni ví, že je velice talentovaný a byl by skvělým rivalem Evry na levém kraji obrany.

Fabio na debut v prvním týmu musel čekat až do ledna, kdy v rámci 4. kola FA Cupu nastoupil proti Tottenhamu Hotspur. Mladý obránce i přes dobrý výkon nemohl být spokojený, protože se zranil a musel ze hřiště odejít. Fabio si na další šanci musel počkat delší dobu, protože na levém kraji obrany hrál ve skvělé formě Patrice Evra. Fabio pracoval na své formě v B-týmu pod vedením Solskjaera.

Všichni si určitě pamatujeme skvělý výkon Fabia při zápase rezervního týmu s Rochdale, kdy United vyhráli 4:1. Fabio hrál na levém křídle v záloze a vstřelil tři branky. Dlouho v paměti zůstane fanouškům také semifinále FA Cupu proti Evertonu ve Wembley. V zápase dostal Fabio šanci hrát opět za A-tým. Byl sice střídán Evrou, ale pro něj to byla skvělá zkušenost, protože již v 19 letech si zahrál ve slavném Wembley.

 Fabio ale stále neměl šanci hrát v Premier League, přesto se zdá, že v příští sezóně dostane více šancí. Vliv na jeho výkony mělo právě zranění ze začátku sezóny.

Před Fabiem teď stojí velká výzva v podobě Patrice Evry, který má na levém kraji obrany velkou formu a jen tak někoho před sebe nepustí. Všichni jsou ale přesvědčení, že mladý hráč United se lehce nevzdá a udělá vše, aby Evru zneklidnil.

 " Fabio miluje hru i trénink. Jeho zaujetí pro hru je ukázkové. Ani jednomu z bratrů nechybí odvaha. Od té chvíle, co jsou tady se ukazují skvěle. Fabio měl smůlu, že jeho aklimatizaci narušilo zranění, ale v budoucnosti bude hvězdou," řekl Sir Alex Ferguson.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.