Souhrn sezóny: Paul Scholes

 Paul Scholes začal sezónu během čtyř zápasů v základní sestavě. Poté přišlo zranění v zápase s Aalborgem a Scholes musel dva měsíce rehabilitovat. Po jeho návratu Ferguson tvrdil, že do týmu přišla nová posila.

 Zrzavý záložník Manchesteru United se ukázal velice potřebným. Málokdy nastoupil od prvních minut, ale jeho zkušenosti pomohly týmu v těžkých situacích. Během svého 600. zápasu za Manchester United si připsal hezkou asistenci u branky Michaela Carricka, který skóroval do branky Portsmouthu. To je ten Scholes – důležitý a bezchybný.

Ve věku 34 let stále hraje na pozici středního záložníka a má ofenzivní úkoly jako v minulé sezóně. Branek moc nestřílí, ale pro tým je důležitý. Jeho bezchybnost se projevuje při odebírání míče a zakládání útoků. Několikrát tak pomohl Manchesteru United k vítězství. Díky střídání s Carrickem, Fletcherem, Andersonem a Giggsem mohl hrát celou sezónu na vysoké úrovni.

V paměti všem utkvěl zápas proti Fulhamu. Paul Scholes vstřelil první branku a ukázal, že jeho střela z dálky je stále neskutečná. Po rohu Carricka se míč dostal ke Scholesovi, který jej z voleje trefil přesně do branky. Střela ze vzdálenosti větší než 20 metrů zapadla za Marka Schwarzera.

Jediným slabším momentem Scholese v minulé sezóně byl venkovní zápas proti stejnému soupeři, tedy Fulhamu. Manchester United tehdy prohrál 0:2, což bylo nečekané.

 I přesto Paul Scholes podepsal novou smlouvu, která jej udrží na Old Trafford dalších 12 měsíců.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.