Souhrn sezóny: Nemanja Vidic

 Hlavně díky tomuto hráči byla naše obrana tak pevná a držela tak úžasnou sérii bez inkasované branky. Nemanja Vidic byl poprávu vybrán jako nejlepší hráč za minulou sezónu.

 Do konečného výsledku také zasáhl fakt, že Nemanja Vidic byl velice střelecky aktivní. Vstřelil v minulé sezóně 7 branek na všech frontách. Výsledek je o to víc zajímavý, protože ostatní obránci dali pouze 4 branky. Pouze Ronaldo, Rooney, Tevez nebo Berbatov byli lepší ve střílení branek než náš stoper.

 Základem úspěchů je především solidní obrana. V sezóně 2007/08, kdy Vidic, Ferdinand a van der Sar hráli většinu zápasů, byl průměr United 0,51 branek na zápas. V sezóně 2008/09 byl Vidic ještě lepší a to i přesto, že se potýkal se zraněním. Chyběl pouze ve čtyřech zápasech. Okolo 75% jeho obranných prací skončilo odebráním míče soupeři, což mu dává mnohem lepší průměr, než celému zbytku obrany.

Společně s Ferdinandem tvořili neprostupnou dvojici. Když se Rio Ferdinand zranil, tak si Vidic musel zvykat na osm různých spoluhráčů. To ale Vidicovi nevadilo a vždy odehrál zápas perfektně. Společně s Edwinem van der Sarem se přičinil o to, že United překonali rekord v neprůstřelnosti. Není tedy nic divného na tom, že v lednu roku 2009 byl obránce oceněn trofejí pro hráče měsíce dle PFA.

 Nejdůležitější trefou tohoto srbského hráče byla ta, kteru vstřelil v nastaveném čase proti Sunderlandu. Michael Carrick vystřelil na branku, ale jeho střela skončila na tyči. Nakonec se před brankou objevil Vidic, který dorazil a rozpoutal vlnu radosti. Otevřel také skóre proti Chelsea nebo Interu Milán v rámci Ligy Mistrů.

Nejhorší zápas, který v sezóně odehrál, to byl jednoznačně duel na Old Trafford proti Liverpoolu. Po faulu na Torrese viděl červenou kartu a musel jít ze hřiště. Navíc během celého zápasu si nebyl vůbec jistý a zavinil jednu z branek.

V minulé sezóně Vidic dvakrát slavil jubileum. Proti Middlesbrough v rámci Carling Cupu to byl jeho stý zápas v pohárových zápasech a přesně tolik zápasů oslavil také v derby proti Manchesteru City.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.