Souhrn sezóny: Park Ji-Sung

 Park Ji-Sung se stal hráčem, který si držel skvělou výkonost během celé sezóny a hlavně díky jeho výkonům byl Manchester United tak úspěšný.

 První ligový zápas Parka si pamatuje snad každý. Právě Park otevřel skóre proti Chelsea v prvním zápase na Stamford Bridge. Poté ukázal v následujících zápasech skvělé výkony a potvrdil, že jeho výkony jsou stále lepší a pomalu dokonale splňuje to, co se od něj očekávalo při příchodu z PSV Eidhoven.

28-letý záložník dostal šanci na křídle kvůli absencím ostatních hráčů a díky jeho energii a nebojácném stylu hry se prezentoval tak, že obrana soupeře musela být pernamentně v pozoru. Díky jeho aktivitě si často měnil pozici s Ronaldem a byl prakticky u každé šance Manchesteru United. Jeho technika a nápad, to bylo přesně to pravé pro útok United. Park Ji-Sung se tak stal hlavním atributem útočné snahy Manchesteru United.

Branka Park Ji-Sunga proti Chelsea znamenala, že se Park stal hráčem zápasu. V odvetě Champions League vstřelil také branku a Sir Alex Ferguson věděl, že branka na Emirates Stadium znamená, že by hráči Gunners museli dát  alespoň tři branky. Park potřeboval pouze 8 minut, aby splnil přání Fergusona a vstřelil úvodní branku zápasu po chybě Kierana Gibbsona. Park tedy nasměroval United do nešťastného římského finále.

 Během následujícího turné bude sledován v celé Asii. Miliony fanoušků v Asii bude sledovat, jak si Park Ji-Sung poradí s nátlakem okolí.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.