Historie United – Joe Spence

Určitě jste se o něm dočetli v rubrice 50. největších legend Manchesteru United a chtěli byste se o něm dozvědět více. Ve stručnosti vám popíšu hráčskou kariéru tohoto střelce.

Opravdová legenda v historii United, Joe Spence, hrála za tento klub v období mezi světovými válkami. Byl opravdu vynikající střelec, říkalo se, že diváci řvali "Dej to Joemu", protože to bylo jedinné co potřeboval k tomu, aby vstřelil gól. Byl znám pod přezdívkou "Fotbalový pán". Narozen v Throckley hrál za tamější klub Blucher Juniors a také Throckley Celtic. V jeho první sezóně sám nastřílel neuvěřitelných 42 gólů, když tým nastřílel celkově 49 gólů. Ve 13 letech začal pracovat jako havíř a v 17 byl odveden do armády, kde sloužil jako kulometčík. V průběhu jeho služby v armádě hostoval v Liverpoolu, Newburnu a Scotswoodu a se svým oddílem vyhrál Armádní pohár.

Rok po První Světové válce v roce 1919, se Joe připojil k severovýchodní amaterské části United, Scotswoodu. Nenechal nikoho dlouho čekat, hned v prvním zápase ohromil, když ve výhře 5:1 nad Lancashire Section sám vstřelil 4 góly. Jeho ligová premiéra přišla v srpnu, když se program ligy zase vrátil do normálu. Joe byl hlavní části United, byl ten který udržel svými góly United pohromadě. Za svých 510 zápasů vstřelil 168 gólů. Bohužel Spence nikdy nevyhrál žádnou osobní trofej, nakonec v roce 1933 opustil United a v roce 1936 vyhrál s Chesterfieldem The Third Division North Championship.

Jeho největší smůlou bylo to, že hrál za United v době "rekonstrukce". Stále zůstává mezi deseti hráči, kteří odehráli nejvíce zápasů za United. Jeho počet 418 ligových zápasů za United byl v té době rekord, který překonal až o 40 let později Bill Foulkes. Joe se po ukončení aktivní kariéry vrátil k United jako trenér a skaut.

Joe Spence

Narozen: 15. 12. 1898
Připojil se k United: 1. 3. 1919
Debut: 30. 8. 1919 vs. Derby County
Góly celkem: 168
Starty celkem: 510
Pozice: Útočník
Opustil United: 1. 6. 1933

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.