Nahradí Ronalda van Persie?

Manchester United prý má zájem o ofenzivního hráče Arsenalu Londýn. Hráč je v Londýně nespokojený a za rok mu končí smlouva.

Manchester United plánuje předložit odvážnou nabídku na koupi hvězdy Arsenalu Robina van Persieho, který zatím váhá s podpisem nové smlouvy na Emirates Stadium. Sir Alex Ferguson prý chce totoho hráče jako náhradu za Cristiana Ronalda a nabízí asi 20 milionů liber. Arsenal za poslední čtyři roky nedosáhl žádného úspěchu a van Persie veřejně vyjádřil svoje zklamání ze hry týmu Arsena Wengera.

„Za poslední čtyři roky jsem vyhrál jedinou trofej, FA Cup, a to je trochu málo. Chci rozhodně více,“ prohlásil van Persie.

Arsenal nabídl Nizozemci novou smlouvu na asi 80 tisíc liber týdně, ale United jsou schopni nabídnout více: hlavně tři tituly šampiona Premier League v řadě. Úřadující mistři věří, že lesk trofejí dokáže přilákat bývalou hvězdu Feyernoordu.

Van Persie dal veřejně najevo, že plat nabízený Arsenalem není nijak závratný, aby podepsal v klubu dlouholetou smlouvu.

„Finančně je nabídka Arsenalu docela v pořádku, ale to není všechno,“ dodal. „Mám velké ambice a chci něčeho dosáhnout.“

Můj názor: Po osobní stránce jsem si k němu zatím cestu nenašel. Připadal mi namyšlený a odměřený. Ale jinak je to skvělý fotbalista, který dokáže hrát v útoku i na křídle. Dává poměrně hodně gólů a umí výborně kopat přímé i nepřímé kopy. Navíc leváka bychom potřebovali. Zatím máme jen Tošiče a ten dosud nepřesvědčil. Lee Martin podle mně na velkoklub typu Manchesteru nemá a očekávám jeho rychlý odchod do Ipswiche nebo něčeho podobného. Van Persie je navíc k mání za slušné peníze, je stále hodně mladý. Problémem mohou být jeho neustálé zdravotní problémy. V poslední sezóně odehrál v PL jen 23 utkání. Jinak ho po Fabregasovi považuji za druhého nejlepšího hráče Arsenalu. Přesto vidím jeho příchod jako krajně nepravděpodobný, SAF ze zasády nekupuje hráče z jiných týmů Big Four. Pokud bych se měl rozhodovat mezi ním a Silvou, bral bych Silvu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.