Souhrn sezóny: Ben Foster

 Podle Sira Alexe Fergusona se brzy může Ben Foster stát brankářskou jedničkou Anglie. V Manchesteru United si 26-letý brankář na pozici jedničky bude muset ještě počkat, protože jedničkou je Edwin van der Sar.

 Ben Foster v minulé sezóně nastoupil k devíti zápasům Manchesteru United. Dvakrát mohl hrát ve Wembley. Jednou Carling Cup a jednou FA Cup. Nutno připomenout, že v Premier League nastoupil pouze dvakrát.

V Premier League hrál tedy Foster dvakrát, jak již víme. Ale musíme dodat, že to byly velice dobré zápasy v podání tohoto brankáře. Díky jeho zákrokům uspěl Manchester United venku proti Sunderlandu a Middlesbrough. Zajistil týmu tedy 6 bodů.

Ben byl také hvězdou finálového zápasu finále Carling Cupu proti Tottenhamu. Všichni si pamatují penaltové kopy, před kterými s Ericem Steelem zkoumal na IPodu Ben Foster způsob kopání penalt hráčů Spurs. Tato nezvyklá metoda byla úspěšná. Foster hrál také v semifinále FA Cupu proti Evertonu, kde také udržel čisté konto, ale to se povedlo také brankářovi Evertonu, Timu Howardovi. Během penaltových kopů byl úspěšnější americký brankář.

Velice radostnou zprávou pro Bena Fostera byla pozvánka do reprezentačního týmu Anglie na kvalifikaci Mistrovství Světa.

Souhrn sezóny 2008/09Premier League: 2 zápasy
Liga Mistrů: 1 zápas
FA Cup: 3 zápasy
Carling Cup: 3 zápasy


Celá sezóna: 9 zápasů
Celkově v klubu: 10 zápasů

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.