Souhrn sezóny: Wayne Rooney

 V době, kdy se rozhodovalo, jestli bude hrát Carlos Tevez nebo Dimitar Berbatov měl jeden hráč své místo v útoku jisté. Jeho jméno zní Wayne Rooney.

Wayne se ukazoval neskutečně hlavně v zápasech, kdy se týmu dařilo. Dřel až do konce zápasu a žádný souboj nevypustil. Hlavně díky jeho službám slavil Manchester United vítězství v Premier League.

Na začátku sezóny, kdy Berbatov nebyl v týmu a Ronaldo byl zraněný, nastupoval Rooney v útoku s Tevezem. Když se ale rozstřílel, tak byl k nezastavení. Byli jsme také svědky série, během které Rooney vstřelil v sedmi zápaech 9 branek. Jak sám přiznal, byl to pro něj nejlepší moment v kariéře.

Jedinou nevýhodou jeho hry je riziko zranění. V polovině prosince vsítil v 54 sekundě vedoucí branku proti Wiganu a po osmi minutách opustil hřiště jako zraněný hráč. Jeho absence trvala šest týdnů, po kterých se vrátil na hřiště. 

Wazza je všestraný hráč, protože během tréninku umí hrát i na zemi, nebo v brance. Rooney umí hrát na každé pozici, na které hrát musí. Umí hrát na levém křídle, i když tuto pozici nepreferuje. Do hry dá ale vždy vše a odehraje skvělý zápas.

 V této sezóně vstřelil 20 branek ve všech soutěžích. Vstřelil také vítěznou branku ve finále Klubového Mistrovství Světa. V dramatickém zápase na Old Trafford proti Tottenhamu byl hlavním strůjcem vítězství a vstřelil dvě branky.

 Rodák z Liverpoolu také vstřelil gól v derby proti Manchesteru City na jejich hřišti. Odborníci a další fanoušci jej umístili na třetím místě v nominaci na hráče roku.

Souhrn sezóny 2008/09Premier League: 30 zápasů, 12 branek
Liga Mistrů: 13 zápasů, 4 branky
Fa Cup: 2 zápasy, 1 branka
Carling Cup: 1 zápas, 0 branek
Jiné: 3 zápasy, 3 branky


Celá sezóna: 49 zápasů, 20 branek
Celkově v klubu: 238 zápasů, 97 branek

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.