Souhrn sezóny: Cristiano Ronaldo

 Tato sezóna nebyla pro Cristiana Ronalda ta nejlepší. Oproti minulé sezóně byl horší. Je tedy jeho forma pryč?

 Problémy Ronalda začaly již na dovolené. Nejprve měl choutky odejít do Realu Madrid, poté podstoupil operaci, která jej vyřadila ze hry na prvních šest zápasů sezóny. Ronaldo se pak velice těžce vracel do své formy z minulé sezóny.

Po návratu to nebylo ono. Ronaldo nedával branky a zdálo se, že minulá sezóna byla vyjímečná. Cristiano ale na chvíli kritiky umlčel, protože ve čtyřech zápasech za sebou vstřelil tři branky. Ronaldo se tedy již dostal do vedení tabulky střelců Premier League. Také v Lize Mistrů se postupem času zlepšoval. Jeho střely nám pomohly proti Portu, Interu nebo Arsenalu.  Ronaldo byl také jedním z nejlepších hráčů proti Barceloně.

 Manchester United může být rád, že v jeho týmu je několik vyrovnaných hráčů. Ronaldo je ale pouze jeden. Jednou je na levé, a poté na pravé traně zálohy. Často jsme jej také viděli v útoku.

Většina jeho zápasů ale byla horší, než v sezóně 2007/08. Neviděli jsme také žádnou střelu, jakou vyslal v minulé sezóně proti Portsmouthu. Nejlepším zápasem v podání Cristiana Ronalda byl duel proti Stoke City, kdy Manchester United vyhrál 5:0. Skvěle hrál také Ronaldo proti West Hamu.

 Hodně spekulací bylo také okolo chování Ronalda. Nejlepší hráč na světě oplácel každý faul, který byl na jeho osobu spáchán. Naštěstí po rozhovoru s Fergusonem se jeho chování zlepšilo. Někdy je ale pochopitelné, že Ronaldo cítí frustraci, jelikož těžko se jeho rychlé nohy zastavují v rámci fairplay.

Před sezónou bylo hodně spekulací, že Cristiano Ronaldo odejde do Realu Madrid. Poté se do těchto spekulací zamíchal Ferguson, který vše zastavil. Teď,  když sezóna skončila, čteme zase několik zpráv o Ronaldově odchodu. Skončí někdy tyto spekulace? Možná už tento rok. Otázkou zůstává, kde tyto spekulace skončí. V Anglii nebo Španělsku?

Souhrn sezóny 2008/09Premier League: 33 zápasů, 18 branek
Liga Mistrů: 12 zápasů, 4 branky
Carling Cup: 2 zápasy, 1 branka
FA Cup: 4 zápasy, 2 branky
Jiné: 2 zápasy, 1 branka


Celá sezóna: 53 zápasů, 26 branek
Celkově v klubu: 292 zápasů, 118 branek

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.