Rozhovor s Kuszczakem

Brankář Manchesteru United a reprezentant Polska Tomasz Kuszczak v rozhovoru pro polský deník The Times řekl, že nemá v záměru odcházet do Ruska.

Všichni se ptají, co se stane v budoucnosti. Co nám k tomu můžete říct?

Je to dobrá otázka. Taky bych rád znal budoucnost, ale zatím nevím, jak se všechno vyvrbí.

Je pravda, že by jste mohl odejít do Zenitu Petrohrad?

O tom nevím. Mám kontrakt v Manchesteru United ještě tři roky a nechci odcházet do Ruska. Mám rád Premier League a když odejdu, tak jedině do dalšího klubu z Anglie. Rusko nepřipadá v úvahu. Pouze anglická liga mne zajímá.

Už se objevily nějaké nabídky?

Jsem teď na dovolené a mám vyplý telefon. Nevím o ničem novém. Možná tam ale nějaké nabídky jsou.

Tato sezóna pro Vás nebyla optimální. Manchester United ale postoupil do finále Ligy Mistrů, vyhrál Premier League. Vy jste se propadl na pozici trojky.

Jsem velice naštvaný, protože jsem moc nehrál. Přesto trénuji, pracuji, abych mohl hrát. Celou sezónu jsem prožíval těžce. Zranění se mi vyhýbalo a to je dobré. Jestli se ale jedná o sportovní stránku věci, tak jsem smutný, že jsem nehrál déle. Jsem smutný, ale nezlobím se. Po návratu z dovolené si promluvím s panem Fergusonem. Chci vědět, jak on vidí mou pozici v klubu. Situace bude jasná až po tomto rozhovoru. Uvidím, jestli zůstanu v United nebo odejdu do jiného anglického klubu. Rozhodnutí je na Fergusonovi. Mám před ním respekt a samozřejmě budu souhlasit s tím, co řekne. Vím, že je rád, že pracuju tvrdě. Jak se rozhodne trenér, tak to bude.

Teď jste v United trojkou a když Vám manažer řekne, že se to nezmění, tak opustíte Old Trafford?

Trenér mi nikdy neřekl, že jsem brankářem číslo 3. Já jsem také nic takového neslyšel. Já chci hrát, nechci být trojkou. Edwin van der Sar má ještě jednu sezónu před sebou a bude hrát. Může se opakovat situace z této sezóny. Promluvím si tedy s manažerem a uvidím, co se stane. Teď jsem na dovolené, odpočívám a těším se, až se podívam do Wroclavi, protože zde staví nový stadion. Potkám se s rodinou a další věci budu řešit až potom.

Vždycky jste říkal, že Manchester United je tým, ve kterém chcete hrát. Teď to ale vypadá, že opustíte tým svých snů.

Možná je to dobře. Může se mi dařit v United, ale také v klubu arabské ligy. Nemyslím na to. Jsem ještě mladý a věřím ve své schopnosti. Budu bojovat, nevzdám se a uvidím, co se stane.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.