Souhrn sezóny: Rio Ferdinand

 Rio Ferdinand měl také velký podíl na úspěchu Manchesteru United. Skvěle zastoupil Garyho Nevilla jako kapitána a dokázal připravit tým do boje.

 Když se jedná o rekordy, tak je Manchester United číslem jedna. V této sezóně Manchester dlouho neinkasoval i díky skvělému Rio Ferdinandovi. Anglický obránce hrál během zápasů, ve kterých se Van der Sar radoval z čistých kont a rekordní série neprůstřelnosti.

Ferdinand byl jedním z pěti hráčů Manchesteru United, kteří byli nominováni na nejlepšího hráče podle PFA. Není ani důležité to, že Rio neodehrál tolik zápasů, jako kdysi. Jeho zranění nám nadělalo hodně problémů a obrana se rázem musela spoléhat na Vidice.

Po krátkém zranění na začátku dubna se dostal Rio zase do formy. Čisté konto proti FC Porto a Evertonu, to byly důležité aspekty.

Fanoušci Manchesteru United odcházeli zklamáni ze stadiónu Stamford Bridge, když jejich Manchester United vedl 1:0, ale nakonec zápas skončil remízou. Rio se velice snažil, aby zajistil týmu vítězství, ale to se v cestě za obhajobou nepovedlo. Velký nápor v druhém poločase hráči United nezvládli. Ani slova Ferdinanda, který varoval před duem Drogba-Anelka, nepomohla.

 Největší vliv na skvělé výkony Evanse měl právě Ferdinand. Rio pomohl mladému obránci, který se nakonec pravidelně objevoval v sestavě. Evans se také naplno ukázal a dokázal Ferdinanda plnohodnotně nahradit.

 Problémy Ferdinanda byly větší, a tak si hráči United museli zvykat na hru bez svého kapitána. Rio si myslel, že bolest ustoupila, ale to se nestalo. Naštěstí se náš kapitán uzdravil na finále Ligy Mistrů.

 Rio má ještě dva roky smlouvu s Manchesterem United, ale již nedávno v rozhovoru pro anglický magazín řekl toto:

 " Každé ráno se probouzím a přemýšlím o tom, že bych byl jednou manažerem."

 O Ferdinandovi řekl pár slov i Fergie.

 " Rio je vždy klidný, když má míč. Ví co chce a málokdo jej připraví o míč. Dostáva se lehce z osobních i sportovních problémů. Skvěle také rozehrává. Má všechny aspekty, které nejlepší stoper má mít. Získá ještě hodně trofejí."

Souhrn sezóny 2008/09Premier League: 24 zápasů
Liga Mistrů: 11 zápasů
FA Cup: 3 zápasy
Carling Cup: 1 zápas
Jiné: 4 zápasy


Celá sezóna: 43 zápasů, 0 branek
Celkově v klubu: 310 zápasů, 7 branek

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.