Hiddink: Ferguson může za prohru

Bývalý trenér Londýnské Chelsea Guus Hiddink obvinil Sira Alexe Fergusona za porážku Manchesteru United ve finále Ligy Mistrů proti Barceloně.

 

Hiddink hlavně obviňuje Fergusona, že nepřizpůsobil svou taktiku útočné hře Katalánského celku. Hiddinkova Chelsea vypadla v semifinále právě s Barcelonou a to po jediné barcelonské střele v zápase, ale zato to byla z Iniestovi kopačky vítězná trefa. Chelsea nastoupila v odvetě proti Barceloně skvěle takticky připravena a toto právě Hiddinkovi ve finále od hráčů Manchesteru chybělo.

"Nemám vůbec žádnou radost z výsledku Ligy Mistrů," říká Hiddink. "Bylo to prostě nudné utkání. Na hřišti hrál jenom jeden tým a tím byla Barca. Nevyžaduji žádné veliké boje, ale to co předvedli hráči United v tak důležitém zápase jsem opravdu nečekal."

"Barcelona hrála svou hru a Manchester United byl v porovnání s ní o úroveň níž. Barcelona si vítězství zaslouží a Manchester se bude muset nad svojí Římskou hrou zamyslet," myslí si Guus Huddink, trenér Ruské reprezentace. 

Připomínám, že taktiku United ve finále Champions League kritizovali o něco dříve také Cristiano Ronaldo a Carlos Tévez. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.