Souhrn sezóny: Patrice Evra

 Patrice je základním kamenem celého týmu. Prakticky si nikdo z nás nedokáže představit, že by na levé straně obrany hrál někdo jiný. Zatím se mu naštěstí vyhýbají i zranění.

 Evra hrál skoro každý zápas Manchesteru United od srpna do listopadu. Trest za žluté karty ale znamenal, že nemohl zasáhnout do zápasu proti Tottenhamu, který Manchester nakonec remizoval.

Velká ztráta ale měla přijít v době, kdy Evra odpykával trest za pozápasový incident s Chelsea 26. května roku 2008. FA uznala, že Patrice musí nést za své chování následky, proto Evra dostal trest vy výši 15 000 liber a nemohl odehrát čtyři ligové zápasy.

 " Ze všech věcí, které FA udělala, je tahle nejhloupější. Nemohl jsem tomu uvěřit," řekl Sir Alex Ferguson.

Poté se na pár dnů zranil a Manchester se bez něj musel opět obejít. Když se Evra vrátil, tak měl zase jisté místo v sestavě.

Tak jako Denis Irwin v sezóně 1993/94 byl Patrice Evra základním kamenem úspěchů Manchester United. Patrice Evra byl za své výkony odměněn, jelikož byl vybrán do nejlepší jedenáctky sezóny 2008/09.

 Evra odehrál dva skvělé zápasy v semifinále Ligy Mistrů proti Arsenalu, ve kterých Theo Walcott prakticky neměl žádnou šanci. 66 minut proti Chelsea je pro něj nezapomenutelných. Lepší zápas proti nejlepším týmům asi neodehrál.

 I když mu zranění nedovolilo odehrát celý zápas, tak je nutno dodat, že musel odcházet ze hřiště velice spokojený, jelikož vytvořil situaci před druhou brankou. Jeho centr našel Wayne Rooney, který se nemýlil.

 Ale i Evra udělal pár chyb. Hlavně proti Aston Ville byl jeho výkon velmi špatný a mohl být rád, že Manchester United inkasoval pouze 2 branky. Nikdo ale v tu chvíli nečekal, že United spasí mladíček Federico Macheda.

 Paul Parker, obránce hrající v United v letech 1991-96, mluví o Evrovi v superlativech.

 " Ashley Cole a Gael Clichy jsou skvělí leví obránci. Žádný ale není tak dobrý, jako Patrice Evra. Je to hráč z jiného světa," řekl Paul Parker.

Souhrn sezóny 2008/09Premier League: 28 zápasů
Liga Mistrů: 11 zápasů
FA Cup: 3 zápasy
Carling Cup: 2 zápasy
Jiné: 4 zápasy


Celá sezóna: 48 zápasů, 0 branek
Celkově v klubu: 146 zápasů, 2 branky

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.