Případ Tevez: aktuální info

Všichni netrpělivě čekáme na zprávu, že Carlos Tevez zůstává hráčem Manchesteru United. Jaké jsou poslední zprávy? Máme vůbec naději, nebo má Carlos namířeno ke konkurenci?

Včera večer se Manchester United naposledy pokusil udržet Carlose Teveze ve svém kádru.

Manažer Manchester City a shodou okolností bývalá hvězda United Mark Hughes v průběhu dne potvrdil, že má o Teveze zájem. Výkonný předseda United se pak setkal se zástupcem útočníka Kiou Joorabchianem, aby se pokusil dojednat setrvání Argentince v týmu.

Kia Joorabchian a David Gill jednali na Old Trafford dvě hodiny. Pak agent odletěl zpět do Londýna a slíbil, že klub dostane odpověď příští týden poté, co Tevez odehraje reprezentační zápas za Argentinu.

Zdroj, který měl k jednání blízko, uvedl: „Schůzka byla velmi přátelská. Manchester United předložil svůj návrh a Kia ho slíbil projednat s Carlosem.

„V nejbližších dnes nelze očekávat žádné rozhodnutí, protože Carlos se musí soustředit na reprezentatční zápas v dresu Argentiny.“

Smířlivý tón Joorabchiana dává United určitou naději, že se dohodnou s Tevezem na jeho další dvouletém působení v klubu.

Anglický mistr však nadále odmítá zaplatit 26 milionů liber, se kterými souhlasil před dvěma lety, pokud bude chtít 25leté útočníka udržet.

Manchester City jednání pozorně sleduje. Mark Hughes souhlasil s Joorabchianovou cenou 32 milionů liber a Tevezovi slíbil týdenní plat 120 000 liber.

Hughes potvrdil svůj zájem a prohlásil: „Carlos Tevez je dobrý hráč.“

„Každý manažer má samozřejmě zájem o kvalitního fotbalistu, pokud je k mání. On ale ještě stále jedná s Manchesterem United, takže v nejbližších dnes ještě nebude nic uzavřeno.“

Můj pohled: Fotbal je dneska velký byznys a Joorabchian bude chtít prodat svá práva na Teveze za nejvyšší nabídku. Carlitos by asi rád zůstal, ale i to, že City chtějí zaplatit a United ne, mu dává signál, jak si ho kdo váží. Také by zůstal ve stejném městě, na které si zvykl, akorát by více hrál a bral větší peníze. Myslím, že na to uslyší. Kdyby nebyly utraceny stejné peníze za Berbatova, tak by Ferguson neváhal a sáhl do peněženky, ale dva drahé nákupy útočníka v jednom roce, to neprojde. Asi se budeme muset s odchodem tohoto srdcaře smířit a poohlédnout se po někom levnějším, kolem 15 milionů liber. Prognóza: United – 20 %, City – 70 %, další kluby (Tottenham, Liverpool, Chelsea, Španělsko) – 10 %.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.