Hargreaves možná nestihne start nové sezóny

Rekonvalescence záložníka United po chirurgické operaci obou kolen v USA je pomalejší, než se čekalo. Kdy uvidíme Owena v akci?

Záložník Manchesteru United, který byl mimo hru od svého zranění v remízovém zápase na hřišti Chelsea loni v září, se podrobil operaci obou kolen na coloradské klinice světoznámého chirurga Richarda Steadmana loni v prosinci. Operace měla vyřešit dlouhodobé problémy se zánětem šlachy.

Obě operace byly označeny za úspěšné a Hargreaves (28) žongloval s míčem u postranní čáry zatímco se jeho spoluhráči připravovali minulé úterý na římské finále Ligy mistrů proti Barceloně.

Panují pochybnosti, zda se anglický reprezentant dokáže dát fyzicky do pořádku, aby stihl start nové sezóny Premier League v srpnu. Hargreaves nyní odjel na kliniku v coloradské Vailu, aby doktor Steadman zkontroloval pokroky v rekonvalescenci.

Hráči prvního týmu United se mají hlásit k předsezónní přípravě 6. července a o 10 dnů později odletí na turné po Dalekém východě, kde odehrají 4 přípravné zápasy.

Zdroje okolo Hargreavese připustily, že není možné určit datum návrat bývalého hráče Bayernu Mnichov, dokud neotestuje kolena v tréninku.

Zdroj řekl: „Owen se cítí dobře, ale je obtížné říct, jestli je všechno v pořádku, dokud nezačne znovu trénovat. Jedná se o komplikované zranění, takže bude chvíli trvat, než se dostane do stoprocentní kondice.“

„Tohle není žádné svalové zranění, kde lze rekonvalescenci odhadnout poměrně dobře. Owen bude potřebovat čas.“

Absence Hargreavese proti Barceloně byla označena za jeden z hlavních důvodů, proč United nedokázali zpacifikovat útočné hráče španělského týmu.

Manchester United však věří, že se Hargreaves v nové sezóně na hřišti ukáže, jak prohlásil na počátku tohoto měsíce výkonný předseda David Gill.

Z některých dobře informovaných zdrojů mimo klub však prosakují informace o tom, že se Hargreaves zapojí do tréninku až na konci srpna, takže bychom ho viděli v mistrovském zápase až v lednu!

Držme tedy Owenovi palce, aby nic neuspěchal a po svém návratu ještě prožil mnoho fotbalových úspěchů.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.