Forlan: Nedostával jsem tolik šancí

Diego Forlan, v současnosti střelec Atletica Madrid, vypráví o svém nepodařeném angažmá pod Sirem Fergusonem, ve kterém si vedl velmi špatně a raději se přesunul na Pyrenejský poloostrov.

 

Diego Forlan v letošní sezóně nastřílel ve Španělské lize 32 branek a podruhé ve své kariéře získal zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Evropských soutěží. Atleticu Madrid mimo jiné pomohl k 4. místu, které zajišťuje třetí předkolo Ligy Mistrů. Poprvé Zlatou kopačku získal v sezóně 2004/2005 ještě v dresu Villarrealu, kdy se trefil 25 krát.

Tento 30 letý Uruguayec nastřílel v dresu Rudých Ďáblů za 2 roky pouhých 10 branek a tak dal Sir Alex Ferguson svolení k jeho odchodu do Španělska, kde Forlan hned po svém příchodu uchvátil střeleckým potenciálem. 

"V Manchesteru jsem měl obrovskou konkurenci. Byli tam hráči světové třídy – Ruud van Nistelrooy, Dwight Yorke, Andy Cole, Ryan Giggs a Ole Gunnar Solskjaer," řekl Forlan podle Setanta Sports. "Když jsem do nějakého zápasu nastoupil, odehrál jsem jenom posledních 10 minut. Z toho důvodu jsem musel odejít do Villarrealu, který tehdy ale nebyl zas tak dobrým týmem, jako je dnes. Odchodem z Anglie se moje kariéra začala otáčet k lepšímu a myslím, že mě potkalo to nejlepší, co jen mohlo."

O Forlana, který si vystřílel Zlatou kopačku se hned začali zajímat přední Evropské kluby. "Nemám důvod odcházet z Atletica. Jsem tu spokojen jako nikde předtím. Ano, vím o spekulacích, že jsem na odchodu, ale mě to nechává klidným. Fanoušci mě i příští rok určitě uvidí v dresu Atletica," řekl svůj názor na spekulace Diego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.