Barcelona 2:0 Manchester United

Sen mnoha fanoušků o zisku trofeje pro mistra Champions League podruhé za sebou se včera večer na stadionu Olympico rozplynul. Manchester United doplatil na nepřesnosti a po brankách Eto’a a Messiho prohrál 0:2.

Čtvrtá finálová účast, první prohrané finále. Včerejší finále bylo tím prvním prohraným. United do zápasu nastoupili v bílé kombinaci dresů, ale červeno-modrá Barcelona si s bílými hráči dělali co chtěli. Prvních 10 minut však byli svěřenci Sira Alexe velmi aktivní, poměr střel byl 5:0 pro Red Devils, ale poté přišla první šance Barcelony a Eto’o se v podobných situacích nemýlí. Vidicovi není co vyčítat, udělal to nejlepší, co mohl, Eto’o to prostě udělal výborně. 1:0 pro Barcelonu. První gól usadil hráče United do hlubokého spánku, hráči kazili přihrávky, byli nejistí… Možná se dalo očekávat, že Sir Alex pošle do hry zkušeného Scholese, aby celou hru United uklidnil, ale toho jsme se nedočkali. Do konce prvního poločasu se ani jeden tým, kromě Messiho nebezpečné střeli, která šla naštěstí mimo, nic zajímavého neudálo.

Do druhé půle vystřídal nervózně hrajícího Andersona Carlos Tévez, o několik desítek minut později nastoupil na hrací plochu ještě Dimitar Bebatov, který nahradil Parka. Už už se zdálo, že Manchester United dokáže zatlačit Barcelonu na svou polovinu, když tu náhle Xabi poslal perfektní centr do pokutového území, na který si naskočil Messi a poslal Manchester United do kolen. Ferguson se snažil oživit hru ještě již zmiňovaným Scholesem, ale ani on nedokázal hru Devils pozvednout. Zápas tak skončil a mohli vypuknout veliké oslavy našeho Španělského soupeře – mistra Barcelony. Manchester United se znovu dostal do finále Champions League, ale v něm už nestačil na lepší Barcelonu.

FC Barcelona – Manchester United 2:0 (1:0)

Branky: 10. Eto’o, 70. Messi

Žluté karty: Pique – Ronaldo, Scholes, Vidic

Rozhodčí: Massimo Busacca (Švýcarsko)

Diváků: 72689

Barcelona: Valdes – Puyol, Toure, Pique, Sylvinho – Busquets, Xavi, Iniesta (93. Pedro) – Messi, Eto’o, Henry (72. Keita)

Man Utd: Van der Sar – O’Shea, Ferdinand, Vidic, Evra – Park (66. Berbatov), Carrick, Anderson (46. Tevez), Giggs (75. Scholes) – Ronaldo, Rooney