Review: Hull City – Manchester United 0:1

Poslední zápas letošní sezony Premier League je za námi. Mladí svěřenci Sira Alexe Fergusona si v něm poradili se zachraňujícím se Hullem.

Na hřišti se ukázalo spoustu mladých a nových tváří z řad Manchesteru United. Do branky se postavil Tomasz Kuszczak, který se kvůli zranění Bena Fostera stal do konce sezony brankářskou dvojkou. V obraně si odbyl svůj debut Ritchie de Laet. Svůj druhý zápas za A-tým odehráli Zoran Tošič a Richard Eckersley, oba nastoupili v druhém poločase.

Hull musel spoléhat na to, že v případě prohry Newcastle nezíská žádny bod. Nakonec se tak stalo a Hull City si i v příštím ročníku nejvyšší soutěž zahrajou zahrajou. Zápas rozhodla jedinná povedená střela Gibsona, který vstřelil svůj první gól v Premier League a v té chvíli byli hráči Hullu v sestupovém pásmu. Hull předváděl sympatickou hru, jenže chyběla jim myšlenka v útoku, aby se odhodlali k nějaké šanci.

V prvním poločase vysoko nad mířil Garcia. Ve 23. minutě se nádherně trefil již zmiňovaný Gibson, brankář Hullu Myhill neměl žádnou šanci. Aktivní Turner se sice vzápětí dostal do slibné šance, ale hlavou mířil nad. Welbeck se na levé straně dostával do protiútoků, ale jeho střela z 32. minuty skončila hodně vedle. Mladíci v barvách United kontrolovali míč, dirigovali hru a k ničemu Tygry nepustili. Po přestávce se dostal Barmby z úhlu k hlavičce, ale Kuszczak ho dobře vykryl. O něco později také z hlavičky trosšku vystašil polského gólmana Turner, ale nakonec vše dopadlo dobře, když na brankové čáře Kuszczak míč sebral ze vzduchu. Ke konci už United drželi pouze míč a kontrolovali hru. Hráči Hullu rezignovali na jakékoliv napadání a čekali jak se vyvine zápas mezi Aston Villou a Newcastlem. Aston Villa nakonec zvítězila 1:0 a to znamená, že spolu s West Bromwichem sestupují ještě Newcastle a Middlesbrough.