Interview with fans: Hull City

Právě dnes je den, kdy náš web bude obohacen o první novinku, kterou uvidíte před každým další zápasem Manchesteru United. Jedná se o rozhovor s fanouškem soupeře, proti kterému Manchester United nastoupí v následujícím zápase. Jako premiéru tady máme rozhovor s českým fanouškem Hull City a také redaktorem na blogu, Ianem.

Ahoj Iane, první otázka směřuje samozřejmě na tu nejdůležitější věc, kterou musí každý fanoušek Hull City řešit. Myslíš si, že váš tým se dokáže udržet v Premier League?

Zdravím. Pokud se hráči plně soustředí a půjdou do utkání na 100% procent a hráči United se budou "méně snažit", tak myslím, že se dokážeme udržet.

Jaké pocity si cítil na začátku sezóny, když jste prakticky bojovali o pohárové příčky? Věřil si, že vás manažer Brown dokáže udržet tak vysoko?

Po příchodu Philla Browna jsem měl z týmu už v Championship výborný pocit. Dostali jsme se do baráže a tu jsme zvládli, historicky první postup do PL. Premier League jsme začal opravdu náramně, výhra na Arsenalu a na Old Trafford výsledek 3:4 je naprosto skvělý, ale poté, nevím čím, začal úpadek našich výkonů, který má za důsledek, že bojujeme o záchranu…

Dokázal by ses smířit s tím, že by jsi opět sledoval svůj tým v Championship? A je podle tebe chybou, že Hull City v lednovém přestupovém termínu nezískal žádnou významnou posilu?

Smířit bych se asi dokázal, protože tým si postup může za rok znovu vybojovat. V zimě jsme koupil pár hráčů, např. Jimmyho Bullarda a Kevina Kilbane, ale Bullard přišel zraněný a nehrál a Kilbane je už za zenitem.. Jediná dobrá posila je Manucho, který bohužel zítra nenastoupí. Takže říkám Ano, je chybou, že Hull nezískal nějakou pořádnou posilu.

Kdo byl podle tebe nejlepším hráčem Hull City v této sezóně a kdo tě vyloženě zklamal?

Nejlepším hráčem byl rozhodně brankář Matthew Duke, který ale moc příležitostí nedostával… a největším zklámáním asi Jimmy Bullard, protože je v klubu už přes půl roku, ale ještě neodehrál ani minutu.

A poslední otázka. Jak vidíš objektivně zítřejší zápas?

Převaha hráčů United, ale výsledek 2:2.

 

V druhé části odpovídám já na otázky Iana.

 

V zítřejším utkání Vám vlastně už o nic nejde. Jak myslíš, že do tohoto utkání půjdou hráči United?

Myslím, že do tohoto zápasu půjdou hráči United velice uvolnění. Samozřejmostí je to, že Fergie určitě nepostavi sestavu, ve které by nebyl ani jeden zkušený hráč. Myslím, že uvidíme premiéru některých hráčů v Premier League, ale to je jen ku prospěchu věci. Mladí hráči se budou chtít ukázat a například Nani dá do tohoto zápasu vše, protože hraje prakticky o kariéru. Nevěřím, že tento zápas proti bojujícímu Hullu vyhrajeme, ale remíza by byla pravděpodobně spravedlivá.

Kdyby jsi ty mohl vybrat, které týmy by se zachránily v Premier League a které spadly, jak by vypadal tvá volba?

Je to těžká volba a určitě to není lehké rozhodování, jak si někteří mohou myslet. Prvním týmem, který bych v Premier League oželel, je Middlesbrough. V této sezóně odehráli jen pár zápasů ke konci soutěže na úrovni, která je dostačující, což bohužel nestačí. Gareth Southgate má stále důvěru a týmu může pomoct, ale momentálně si teprve zvyká, jaké to je být manažerem. Tým z Middlesbrough má ale velice dobrou práci s mládeží a myslím, že hned příští sezónu by se do Premier League vrátil. Druhým týmem je West Bromwich Albion. Bohužel ani dech beroucí výkony z konce sezóny nejsou dostačující. Chvíli to vypadalo, že by se mohli radovat, ale bohužel se tomu tak nestalo. Je to škoda, protože bojovný duch v týmu byl a manažer Mowbray dával klubu správnou cestu. Jejich sestup mě mrzí, ale jednoduše někdo z Premier League sestoupit musí. Třetí tým bohužel musí být Newcastle United. Neříkám to proto, že tato diskuze je s fanouškem Hullu City, ale proto, že Hull City měl v sezóně období, kdy ukazoval, že pro Premier League má velký přínos. To je bohužel věc, který chyběla matnému Newcastlu United. Možná se sestupem Newcastlu United něco změní.

Sir Alex Ferguson prohlásil, že do zápasu s Hullem půjde s mladíky. Myslíš si tedy, že Tigers mají větší šanci na úspěch?

Na papíře to tak může vypadat, ale realita bude asi jiná. Kvalitativně United půjdou dolů v tomto zápase, ale naopak to může být něco, na co není žádný klub z Premier League zvyklý. Nikdo přesně neví, co čekat od některých mladíků z Manchesteru United, což může být velká výhoda. Já osobně doufám, že uvidím v akci belgického obránce, nebo také Lee Martina, do kterého jsem vkládal velké naděje. Tigers bojují o přežití, takže jejich výkon bude na hranici možností. Když to tedy shrnu, tak si myslím, že šance jsou stále vyrovnané.

Ve středu Vás čeká finále Champions League s Barcelonou, jak vidíš vaše šance?

Strašně nerad se bavím o tak důležitých zápasech. Většinou je to vždycky jinak, než si to já představuji. Samozřejmě doufám, že pokuď budeme hrát hru jako Chelsea, tak můžeme s naším útokem a obranou naprosto vymazat hru Barcelony. Bude záležet na začátku zápasu, který může rozhodnout. Každopádně si nepřeju penalty, protože to bych definitivně přestal věřit v úspěch.

Kdo byl podle tebe nejlepším hráčem Manchesteru v letošní sezóně a kdo naopak největším zklamáním?

Je těžké říct pouze jedno jméno. Začnu tedy u těch nejlepších. Pro mě to je určitě někdo z trojice Vidic-Park-O’Shea. Nemanja ukázal, že bude společně s Ferdinandem základem našeho úspěchu ve finále. Park sice není tak moc vidět, ale pro klub toho udělá hodně. Kdyby zapracoval na zakončení, tak bych jej zvolil. John je velice nedoceněný hráč, přitom prakticky neudělal v této sezóně žádnou chybu. Všichni hráli skvělě, takže jedno jméno nedokážu říct. Teď tedy k tomu největšímu zklamání. Kdyby Anderson v poslední době nehrál dobře, tak zvolím jeho. Bohužel nejhorším hráčem v této sezóně byl Nani. Když dostal šanci, všechno kazil. Zbytečně zkoušel kličky, které byly neúspěšné. Velice nepovedená sezóna.

Více informací o Hull City můžete vidět zde.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.