Rodinná pohoda nade vše

V tomto článku se podíváme trochu do zákulisí a zaměříme se na rodinné poměry našich hráčů.

K napsání tohoto článku mě inspiroval televizní přenos posledního zápasu s Arsenalem, lépe řečeno situace po závěrečného hvizdu a před předáváním trofeje. Nestačil jsem totiž valit oči. Kdo je ta roztomilá indiánka vedle Carlita? Kdo jsou ty děti, které naskákaly na našeho manažera? Koho to drží v náručí Giggs? Kdo je ta matrona, co se snaží zvednout Ronalda? Uvědomil jsem si, že po fotbalové stránce znám kádr perfektně, ale o jejich soukromí nevím skoro nic. A tento článek to má napravit. Nakonec se z toho ale vyklubala takřka detektivní práce. U některých hráčů je opravdu těžké proniknout do soukromí. Některé informace pocházejí z bulváru, takže je berte s rezervou. Jelikož se ve vztazích situace často mění, tak všechno je bez záruky.

Edwin Van der Sar (39) – ženatý s Annemarie van Kesterenovou (svatba 20. května 2006). Mají dvě děti: syna Joea a dceru Lynn.

Van der Sar s manželkou Annemarie

Gary Neville (34) – jeho bratr Phil hraje za Everton, sestra Tracey reprezentovala Anglii v netbalu (obdoba basketbalu), otec Neville (skutečně se jmenuje Neville Neville) kdysi hrával závodně kriket. 16. července 2007 se oženil s Emmou Hadfieldovou, v lednu 2009 se jim narodila dcera Molly.

Garry Neville s manželkou Emmou

Patrice Evra (28) – narodil se v senegalském Dakaru v rodině francouzského diplomata. Je ženatý, manželka se jmenuje Sandra, jejich syn Lenny. Celkem má 25 sourozenců, dva ale už zemřeli.

Sandra Evra

Owen Hargreaves (28) – narodil se anglickým rodičům v kanadském městě Calgary. Jeho otec hrával fotbal za juniorku Boltonu Wanderers. Má dva bratry: Darrena a Neila. Na zahraničních webech najít několik debat o jeho sexuální orientaci. Byl však zasnoubený s nádhernou dívkou jménem Janelle Khouri, ale rozešli se, a Owen nyní randí s modelkou Zabeenou Harrisovou.

Rio Ferdinand (31) – rodiče jsou rozvedení a Rio má celkem 2 bratry a 4 sestry. S bratrem Antonem začínali kariéru ve West Hamu, ale Anton nyní kope za Sunderland. Známým fotbalistou býval také jeho strýc Les. Rio je zasnoubený s Rebeccou Ellisonovou a mají spolu dva syny, kteří se jmenují Lorenz a Tate prý podle amerického herce Larenze Tatea.

Rio Ferdinand s manželkou Rebeccou

Wes Brown (30) – jeho otec Bancroft Brown zemřel v únoru 2008, jeho nevlastní sestra Claire Fallowsová (36) pak v červenci 2008 během svého těhotenství na selhání srdce. Má bratry Clivea a Reece, který studuje v akademii Manchesteru United. Se svou ženou, která se za svobodna jmenovala Leanne Wasselová, mají dcery Halle a Lilia.

Wes Brown s manželkou Leanne

Cristiano Ronaldo (24) – má staršího bratra Huga a starší sestry Elmu a Lilianu. Bulvární noviny se předhánějí ve výčtu jeho milenek, takže je těžké říct, s kým zrovna chodí. Je spojován s Jordanou Jardelovou, Merche Romerovou, Gemmou Atkinsonovou, Nereidou Gallardovou, Alyonou Haynesovou (v chronologickém pořadí). Poslední zprávy z letošního dubna hovoří o tom, že se mu zalíbila brazilská tanečnice Gabriela z jednoho nočního klubu v Manchesteru. Ale kdo ví?

Anderson Oliveira (21) – o tom chlapci je velmi těžké získat nějaké zákulisní informace. Často mluví o svojí rodině v brazilském Porto Allegre. Některé bulvární plátky ho spojují s modelkou Leah Houghtonovou. Prý neumí anglicky, takže k ní přišel a povalil ji na stůl. Ona se ptala, co dělá, a Patrice Evra mu tlumočil. Anderson jí odpověděl: „Fuck, fuck, fuck“ a zatáhl ji do koupelny, kde prý měli sex. Ale věřte bulváru! Serióznější informace nejsou k dispozici.

Dimitar Berbatov (28) – jeho otec Ivan byl profesionální fotbalista, matka Margarita házenkářka. Jeho přítelkyní byla ještě v roce 2008 bulharská modelka Tedi Velinovová, ale v poslední době bývá spojován s ženou jménem Elena Štilianovová. Každopádně neskrývá vášeň pro krásné ženy a užívá si, dokud je mladý.

Wayne Rooney (24) – má dva bratry jménem Graeme a John. 12. července 2008 se oženil se svou studentskou láskou Coleen McLoughlinovou po šestileté známosti. V dubnu 2009 pár oznámil, že čeká první dítě, které se narodí v říjnu letošního roku.

Wayne Rooney s manželkou Coleen

Ryan Giggs (36) – jeho otec Danny Wilson byl hráčem ragby. Ačkoli se narodil ve velšském Cardiffu, jeho dědeček z otcovy strany pochází ze Sierry Leone. 7. září 2007 se oženil s dlouholetou partnerkou Stacey Cookeovou, se kterou má dvě děti: dceru Liberty (zkráceně Libby) a syna Zacha.

Ryan Giggs s manželkou Stacey

Ben Foster (26) – má přítelkyni Kate Smithovou, se kterou se seznámil, když působil ve Stoke City. Pracuje jako psycholožka.

Ji-Sung Park (28) – v roce 2007 si jeho matka postěžovala médiím, že je syn trochu plachý a nemůže si v Anglii najít přítelkyni. V talk show korejské televize prý prohlásil, že celý svůj dosavadní život věnoval fotbalu a na nalezení přítelkyni prostě neměl čas.

Zoran Tošič (22) – má přítelkyni jménem Dijana.

Nemanja Vidič (28) – fotbal hrál i jeho starší bratr Dušan. 17. července 2006 se oženil se studentkou ekonomie na bělehradské univerzitě Anou Ivanovičovou (pouze shoda jmen se slavnou tenistkou, není to její sestra, jak se lze občas dočíst, tenistka sestru nemá). Mají syna Luku (narozen v prosinci 2006). V současnosti očekávají narození druhého potomka.

Michael Carrick (28) – jeho bratr Graeme také začínal ve West Hamu, ale kvůli zraněním musel s aktivní kariérou skončit. Nyní dělá trenéra. Michael se 16. června 2007 oženil s Lisou Rougheadovou (ve stejný den měli svatbu i Steven Gerrard a Garry Neville). V dubnu 2008 se jim narodila dcera Louise.

Michael Carrick s manželkou Lisou

Nani Almeida da Cunha (23) – narodil se na Kapverdech, ale rodina brzy přesídlila do Lisabonu. Často bývá vídán s dívkou jménem Daniela Matrinsová, která má portugalské a angolské občanství.

Paul Scholes (35) – se svou ženou Claire má tři děti: Arrona, Alicii a Aidena.

Paul Scholes s manželkou Claire

Fábio da Silva (19) – i když je tak mladý, oženil se před rokem se svou dívkou Barbarou (nyní 18), aby se s ním mohla přestěhovat do Anglie. Sir Alex prý rozlišuje Rafaela a Fábia právě podle snubního prstýnku.

Rafael da Silva (19) – společně s dvojčetem Fábiem mají ještě staršího bratra Luize Henriqueho, který hrál fotbal za italskou Brescii. Rodiče žijí s dvojčaty v Manchesteru. Rafael je zatím volný.

John O’Shea (28) – je zasnouben s Yvonne Manningovou, která pochází z Johnova rodného města Waterfront v Irsku.

Jonny Evans (21) – jeho mladší bratr Corry hraje za rezervu United záložníka. Po vánočním večírku v roce 2007 byl zadržen kvůli údajnému znásilnění, ale policie po vyšetření případu v březnu 2008 rozhodla, že nebude vzneseno žádné obvinění. Jeho přítelkyně Kate Wathallová mu veřejně vyjádřila podporu.

Jonny Evans s přítelkyní Kate

Darren Fletcher (25) – v roce 2007 se mu a jeho přítelkyni Hayley Griceové narodila dvojčata, chlapci Jack a Tyler.

Darren Fletcher s manželkou Hayley a dětmi

Danny Simpson (22) – prý je velmi populární mezi mladými modelkami. V roce 2008 chodil s Roxanne Pallettovou, v roce 2009 je jeho přítelkyní Imogen Thomasová, bývalá velšská miss a účastnice reality show Big Brother.

Darron Gibson (22) – prý má přítelkyni Danielle, ale nepovedlo se mi to věrohodně ověřit.

Tomasz Kuszczak (27) – žije s dlouholetou přítelkyní Ewelinou.

Carlos Tevez (25) – se svou ženou Vanessou Mancillovou mají dceru Florencii. Má bratra Diega.

Carlos Tevez s manželkou Vanessou

U mladších hráčů, jako jsou Macheda, Possebon, Martin, Welbeck, se nepodařilo nic zjistit.

A to nejlepší na závěr…

Sir Alex Ferguson (68) – jeho manželka se jmenuje Cathy (rozená Holdingová). Mají spolu dvojčata Jasona a Darrena a nejstaršího syna Marka. Darren v současnosti pracuje jako manažer fotbalového týmu Peterborough a má nevlastního syna Charlieho (10) a dceru Grace (6), kteří byli nedávno zraněni při automobilové nehodě. Nežije však s nimi, protože jsou s jejich matkou Nadine rozvedeni. Jason se živil jako fotbalový agent, nyní má firmu Elite Sports zabývající se sportovním managementem, mimo jiné zastupuje i svého otce. Se svou ženou Taniou mají děti Ellu (12) a Harveyho (9). O rodinných poměrech nejstaršího syna jsem nezjistil nic.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.