Rio: Budu hrát finále Ligy mistrů v Římě

Rio Ferdinand ujistil Manchester United, že 100% bude připraven nastoupit ve středečním finále Ligy mistrů proti Barceloně, které se odehraje v Římě. SAF dále garantuje místo v základní sestavě Johnu O´Shea.

Rio Ferdinand ujistil Manchester United, že 100% bude připraven nastoupit ve středečním finále Ligy mistrů proti Barceloně, které se odehraje v Římě. Sir Alex Ferguson vyvolal pochybnosti o startu zkušeného obránce, když prohlásil, že Ferdinand musí nastoupit v neděli proti Hullu, aby dokázal svou připravenost hrát proti Barceloně. 30letý obránce však nepovažuje utkání na KC Stadium za nezbytné, aby předvedl výborný výkon na Stadio Olimpico. V den konání finále LM uplynou tři týdny od zranění lýtka, které si obránce přivodil při semifinálovém vítězství proti Arsenalu.

Ferdinand však tvrdí, že v každém případě bude v pořádku. Prohlásil: „Přemýšlel jsem o tom, že bych ve finále nenastoupil, a došel jsem k závěru, že to nepřipadá v úvahu.“

„Dnes [středa] jsem trénoval s míčem a trochu jsem běhal, takže dělám normálně všechny pohyby, které obvykle před zápasem dělávám.“ „Považuji to za největší bitvu se zraněním ve svojí dosavadní kariéře. V sázce je opravdu hodně.“ „O jiných věcech souvisejících s finále LM jsem zatím nepřemýšlel.“ „Tolik jsem nechal unést svým zraněním, že jsem nedokázal myslet na nic jiného. O zápase samotném začnu přemýšlet, teprve až budu sedět v letadle do Říma.“

A dodal: „Musíte se zeptat našeho manažera, jestli budu hrát. Já v tom nevidím žádný problém.“

Fergusona musí Ferdinandova slova těšit, protože ví, že by bylo dobré postavit do tak důležitého zápasu někoho z lavičky. A to přesto, že Ferguson má pro severoirského mladíka Jonnyho Evanse jen slova chvály.

„Když bude muset nastoupit Evans, nebudu mít nejmenší pochybnosti o tom, že to zvládne,“ prohlásil nejúspěšnější manažer v historii klubu.

„Ten kluk prožil letos fantastickou sezónu.“

Pokud by Evans skutečně nastoupil, zvláštní shodou okolností by se na hřišti objevili dva hráči, kteří loni působili v rezervním týmu na Old Trafford: Jonny Evans a Gerard Piqué, který se mezitím stal základním článkem barcelonské obrany. ožná však Ferdinand stihne už nedělní utkání v Hullu, což by potěšilo kluby, které s Hullem bojují o záchranu a mají obavy o sílu týmu Manchesteru United, který nastoupí k nedělnímu zápasu na KC Stadium.

„Doufám, že Rio bude v neděli hrát,“ řekl Ferguson.

„Pokud ne, bude nad jeho středečním startem viset veliký otazník, protože on potřebuje zápasovou praxi. „Podle našich plánů by se měl zapojit do tréninku ve čtvrtek.“ „Až začne trénovat, budeme vědět lépe, zda může v neděli hrát.“ „Domnívám se, že ve středu bude připraven hrát finále Ligy mistrů, ale nejsem si jistý, zda by to na něj nebylo po třitýdenní pauze moc.“

Kromě Ferdinandova zranění má však Sir Alex Ferguson o středeční zahajovací sestavě jasno.Určitě v ní bude John O’Shea.Byl jediným nevyužitím náhradníkem v loňském finále proti Chelsea a letos podával dobré výkony na různých místech v obraně.A protože v posledních zápasech nastupoval nejčastěji na pravém kraji obrany, má O’Shea jisté místo v sestavě.

„John bude určitě v Římě hrát od začátku, protože si to zaslouží,“ prohlásil Ferguson.

„Podle mě teď nemá konkurenci. Je jedním z nejpodceňovanějších hráčů na ostrovech. Stejný případ, jako když u nás hrával levého obránce Denis Irwin.“

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.