Fergie: Danny na MS 2010

Sir Alex Ferguson přiznal, že být on trenérem Anglické reprezentace, tak by na Mistrovství světa 2010 v Jihoafrické Republice vzal Dannyho Welbecka.

 

Vzít mladého a talentovaného Angličana na Mistrovství světa by nebylo nic nového, neboť předchůdce Fabia Capella Sven Goran Eriksson vzal na Mistrovství světa 2006 tehdy 17ti letého Thea Wallcota. Sir Alex Ferguson si myslí, že by mladý Danny Welbeck pomohl Anglické reprezentaci k velikému úspěchu. Welbeckovi bude příští rok teprve 19 let a letos už nastoupil 12 krát v dresu A-týmu.

"Danny má ohromný potenciál a určitě by mu nominace na Mistrovství světa velice prospěla v další kariéře," řekl Ferguson Sunday Times. "Určitě řeknu Fabiu Capellovi, že ten chlapec bude příští rok žhavým kandidátem na nominaci na Mistrovství."

"Danny může nastoupit na pravém nebo na levém křídle, v útoku. Je velmi silný, inteligentní a má hodně talentu, což ho předurčuje v to, aby nastupoval za reprezentaci. V této chvíli má Danny zhruba 185 centimetrů vzrůstu a já myslím, že ještě o nějaký ten centimetr vyroste a bude mít tak skvělé parametry k tomu, aby byl nejlepším hlavičkářem," tvrdí Sir Alex a dodává: "V podobných situacích je Danny velice odvážný, a čím bude starší, tím bude bojovnější."

"Až jeho vývoj bude u konce, bude to jeden z nejlepších a nejnebezpečnějších útočníků v zemi. Určitě mu chci dávat více příležitostí ukázat se v zápasech, ale bude si ještě chvilku počkat," usmívá se Ferguson. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.