Sir Alex: Teď si jdeme pro 19. titul

Přináším vám rozhovor po zápase, který přinešl tolik tížený 18. titul.

Jak moc jste zápas prožíval?

"Bylo to nejdelších 90 minut v historii. Ale nakonec jsme to zvládli. Edwin van der Sar musel zasahovat pouze jednou, což svědčí o tom, jak to byl opatrný zápas."

Je to o to speciální, že jste dokázali vyrovnat Liverpool v počtu získaných trofejí?

"Bude to speciální teprve až je dokážeme překonat. Chceme pokročit s tímto týmem ještě dál. Máme na to a příští rok do toho jdeme znova."

Když jste zde dorazil, měli jste o 11 titulů méně. Umíte uvěřit tomu, že jste je dokázal dostihnout?

"Byli ve své době nejlepším týmem v Zemi. Budovali jsme tým pomalu, ale nevěřil jsem, že by jsme je mohli vyrovnat. Ani za milion let. Můj hlavní cíl byl vyhrát alespoň jeden. Vyhrát první a sledovat, co to s námi udělá. Samozřejmě jsme se hodně zlepšili."

Jak silné je teď vaše mužstvo?

"Teď máme opravdu silné mužstvo. Dnes jsem mohl klidně nasadit dva týmy. Bohužel jsem musel nechat sedět takové hráče jakými jsou Paul Scholes, Dimitar Berbatov nebo Anderson. Není to lehké."

Když Carlos Tevez střídal, vypadalo to jako emotivní loučení. Dokonce to vypadalo jako kdyby v tunelu plakal. To značí, co pro něj tento klub znamená, což by mohl pro Vás být znamením.

"Je to dobré znamení, je to přesně to, co chceme všichni slyšet. Chlapci ví, že chceme aby Carlos zůstal. Myslel jsem si, že se brzy unaví, ale on hrál pořád ve skvělém tempu, není to lehké. Potřebujeme hru trošku osvěžit, a tak mi nezbývalo nic jiného než to udělat."

Když se ohlédnete zpět, je některý moment, který byl v této sezóně zásadní?

"Myslím, že proti Stoke venku. Vyhrát tento zápas po návratu z Japonska nebylo vůbec snadné, ale nám se to povedlo. Byl to důležitý výsledek."

Jak velká byla pro Vás výzva s jménem Liverpool?

"Velmi dobrá. Jejich hráči hráli skvěle. Dokázali nás doma porazit 4:1, což byla opravdu útrpná porážka. Vůbec bych nečekal, že prohrajeme 4:1. Nicméně je toto vítězství skvěle nabudilo. Stalo se a my jsme se z toho nedokázali vzpamatovat a prohráli i následující zápas s Fulhamem."

Zítra máte volný den, takže pojedete na "špionáž" na Mallorcu?

"Ne, zítra nemám čas, ale můj bratr tam bude (na zápas Mallorca-Barcelona-pozn. redakce)."

Přemýšlíte o tom, že byste dokonce skončil?

"O tom neuvažuji. Budu pokračovat a zůstanu nadále jako trenér. Až moje zdraví mi napoví, kdy mám skončit."

Tak, jak to funguje v současné době, by to mohlo vydržet alespoň pět let, nemám pravdu?

"Doufejme. Snad mi to zdraví ještě těch pět let vydrží."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.