Wigan – Manchester United 1:2

Manchester United v dohrávce 33. kola Premier League porazil Wigan na jeho hřišti 2:1 a třetí ligový titul v řadě už má skoro v kapse.

Sir Alex Ferguson oproti minulému ligovému utkání opět zamíchal trochu sestavou, když se do základní sestavy vrátili Wayne Rooney, Paul Scholes či Anderson. Kvůli zranění nemohl nastoupit Rio Ferdinand. Jako první se do velké šance dostal v 10. minutě Rooney, ale po centru Berbatova z pravé strany hlavičkoval vedle domácí branky. O chvíli později poslal do vápna nebezpečnou přihrávku Ronaldo a Michael Carrick v těžké pozici střílel nad. Na druhé straně musel v 15. minutě likvidovat nebezpečnou střelu N’Zogbii z přímého kopu brankář Van der Sar. Holandský brankář si o dvě minuty později poradil i se střelou Rodallegy. V 20. minutě se ke střele opět dostal Carrick, ale ani tentokrát branku netrefil. Stejně se počínal i domácí Figueroa v 26. minutě utkání. V 28. minutě se ale domácí fanoušci dočkali – Hugo Rodallega se možná i s přispěním faulu prosadil přes Nemanju Vidice a střelou k tyči otevřel skóre utkání – 1:0. V závěru poločasu mohl vyrovnat Rooney, který bohužel pálil nad. Poté ještě mohl skórovat Cattermole a Rodallega, ale ani jeden z nich se střelecky neprosadil.

O první střelu v druhém poločase se postaral Cristiano Ronaldo, ta šla ale vedle branky Kingsona. V 53. minutě pálil z úhlu nad N’Zogbia. Manchesteru United se podařilo vyrovnat v 61. minutě. Michaelu Carrickovi se střela moc nepovedla, ta ale doputovala ke střídajícímu Carlosi Tevezovi, který krásnou patičkou vyrovnal. Manchesteru ale remíza nestačila a neustále se snažil o vstřelení vítězné branky. Blízko jí byl v 80. minutě Rooney, kterého střelecký pokus zlikvidoval domácí brankář. V zápětí Tevez dobře přihrál Ronaldovi, který v dobré pozici přestřelil. Hostující United se ale přece jenom dočkali. V 86. minutě John O’Shea přihrál Michaelu Carrickovi, který krásnou střelou do levého horního rohu branky zpečetil vítězství Manchesteru 2:1. Díky tomuto vítězství už má Manchester téměř jistý ligový titul. Stačí, když v posledních dvou utkáních uhraje jeden bod za předpokladu, že Liverpool v posledních dvou zápasech neztratí ani bod.