Preview: Wigan – Manchester United

Manchester United má jedinečnou šanci odskočit Liverpoolu už na 6 bodů! Musí však dnes na JJB Stadium získat 3 body. Jedinou překážkou mu bude tým Wigan, který vede bývalý hráč United Steve Bruce.

 

Sir Alex bude muset vyřešit problém s obsazením stoperského místa vedle Nemanji Vidice, protože Rio Ferdinand má problémy s lýtkem, Jonny Evans zase s podkolenní šlachou. Místo nich zřejmě nastoupí vedle Vidice John O’Shea, který už hrál v zápase s City, když vystřídal v 70. minutě Evanse. Rio Ferdinand nezasáhl ani do zápasu s City a od té doby se neobjevoval ani na trénincích. Před zápasem nebylo ani jasné, zda nastoupí trio hráčů Paul Scholes, Michael Carrick a Wayne Rooney, ale všichni tři jsou na dnešní zápas připraveni. Návrat z marodky hlásí také Gary Neville, takže Ferguson se může rozhodnout, zda dá na pravý kraj obrany Nevilla nebo Rafaela.

Steve Bruce se bude muset obejít bez svého nejlepšího střelce, jímž je Amri Zaki, který se ale naposledy trefil na konci minulého roku. V brance dostane znovu příležitost Ghaňan Richard Kingson, který nahradí Chrise Kirklanda, jenž má problémy se zády. Na marodce je také Chu Won Hee.

 Nominace
Wigan: Kingson, Melchiot, Figueroa, Edman, Boyce, Bramble, Scharner, Valencia, Koumas, De Ridder, Cattermole, Brown, Watson, N’Zogbia, Kapo, Mido, Rodallega, Sibierski, Pollitt.

Man Utd: Van der Sar, Foster, Kuszczak, Rafael, O’Shea, Neville, Ferdinand, Vidic, Evans, Evra, Ronaldo, Nani, Carrick, Scholes, Fletcher, Anderson, Park, Giggs, Rooney, Tevez, Berbatov, Macheda.

 Jestli Manchester United dnes zvítězí, bude už jenom 1 jediný bod od získání trofeje pro Mistra Premier League. Poté mu stačí jenom v posledních dvou zápasech získat jeden bod a oslavy mohou začít.

Je tomu přesně rok, co Manchester United vyhrál na JJB Stadium 2:0 a zajistil si tak titul pro Mistra Anglie. Tehdy dal vítězný gol Ryan Giggs, který také o něco později převzal trofej pro mistra.

Pokud Manchester United vyhraje, stačí mu již získat ve dvou zbylých utkáních jeden bod. United čeká v sobotu doma Arsenal a poté jedou na hřiště zachránivšího se Hullu.

Pro The Latics je to jubiléjní 150. zápas v Premier League a 75. utkání před vlastními diváky. 

Oba manažeři, Steve Bruce a Alex Ferguson, se narodili 31. prosince. Ferguson je však o 19 let starší. Oba přišli do svého součastného klubu v listopadu. Ferguson v roce 1986, Bruce v roce 2007. Ferguson je na lavičce United o 21 let déle. 

Oba týmy od sebe dělí 23 mil (37 kilometrů).

 Maynor Figueroa je jedinným hráčem, který dosud odehrál všech 35 zápasů v letošní sezóně.

Amri Zaki je nejlepším střelcem Wiganu, nastřílel zatím 10 branek.

Pokud dnes nastoupí Mario Melchiot odehraje svůj 250. zápas v Premier League (Chelsea, Birmingham, Wigan).

Lee Cattermole může dnes odehrát svůj 100. zápas v Premiership (Middlesbrough, Wigan).

Edwin Van der Sar je lídrem ocenění Zlatá rukavice, pro hráče, který odchytá nejvíce čistých kont. Van der Sar jich letos má zatím 20.

 Cristiano Ronaldo spolu s Nicolasem Anelkou z Chelsea vede soutěž o nejlepšího střelce Prelier League. Oba letos nastříleli zatím 18 branek.

Wayne Rooney potřebuje ještě 3 branky, aby jich dosáhl v dresu Manchester United rovných 100. 

Dimitar Berbatov vstřelil v posledních 7 zápasech 2 branky.

Paul Scholes ještě potřebuje 2 branky, aby jich měl v dresu United rovných 100. 

Patrice Evra nastoupí dva dny před svými 28. narozeninami.

Rio Ferdinand dnes může odehrát svůj 400. zápas v Premier League (West Ham, Bournemouth, Leeds a Manchester United).

Tomasz Kuszczak čeká na svůj 50. zápas v Premier League (West Brom a Manchester United). 

Rozhodčím dnešního utkání bude pan Rob Styles (Waterlooville, Hampshire).

Můj Tip: 0:2 (pro United)

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.