Manchester United-Manchester City 2:0

Rudí ďáblové kralují Manchesteru! Svěřenci Sira Alexe Fergusona v derby proti City vyhráli 2:0 po brance Cristiana Ronalda a Carlose Teveze. Vítězství opět přiblížilo United k titulu.

Manchester United se mohl radovat již ve třetí minutě, ale po přihrávce Rafaela nezamířil Park tak přesně, aby ohrozil Givena. Další minuty byly v režii United. Carlos Tevez ale se svou střelou neuspěl a podobně dopadl i Cristiano Ronaldo. První šanci City měl Elano.

V 9. minutě měli hráči United štěstí, protože Ryan Giggs zahrál malou domů Van der Sarovi.

V 17. minutě fauloval Ireland Dimitara Berbatova několik metrů před pokutovým územím. K míči se postavil Cristiano Ronaldo a zbytek si asi každý z vás už dokáže domyslet. 1:0 Pro United.

Gól trochu otevřel hru na obou stranách, které se zatím zaměřily hlavně na defenzívu. Již o pár minut později byl závar před Van der Sarem, ale nakonec si s touto situací holandský gólman dobře poradil.

Postupem času měli hráči United větší převahu. Útoky United byly stále smělejší. V 30. minutě to mohlo být u 2:0. Geniální akci vymyslel Carlos Tevez, který po kličce vystřelil do tyče branky hostí.

Ke konci prvního poločasu padla ještě druhá branka do sítě City. Ve 45. minutě ji vstřelil Carlos Tevez. Berbatov skvěle našel Tevez, který už neměl potíže proti Givenovi.

Druhý poločas už nebyl tak rychlý jako ten první. Hráči Citizens se přesto ještě snažili něco s výsledkem udělat.

Dlouho se žádný tým nemohl prosadit až do šance. Akce většinou končily na neprostupné obraně. Když se hráčům City podařilo vystřelit, tak to byla rána nepřesná.

Největší šanci druhého poločasu tedy měl střídající Scholes, který v 89. minutě stál sám proti Givenovi. Na poslední chvíli zakročil Dunne. O minutu později trefil Fletcher tyč.

Víc už jsme v zápase neviděli. Manchester United tedy opět vede Premier League o tři body před Liverpoolem a navíc má zápas k dobru. Odložený zápas proti Wiganu se hraje již ve středu. Příští víkend nastoupí United proti Arsenalu.  Celou ligu zakončí venku proti Hull City.

Manchester United 2:0 Manchester CityBranky Cristiano Ronaldo (18.), Carlos Tévez (45.)
Karty: Darren Fletcher (48.) – Stephen Ireland (33.)