UEFA: Fletcher nebude hrát!

Darren Fletcher, který dostal v úterním utkání s Arsenalem spornou červenou kartu, nebude Siru Fergusonovi k dispozici ve finále v Římě, ve kterém se United střetnou s Barcelonou, která vyřadila Chelsea.

Úterní večer byl pro celý Manchester United skvělým večerem, pro jednoho člověka však ne. Jejím Darren Fletcher. Fletcher byl sporně vyloučen po zákroku v pokutovém území na Fabregase, Fletcher nejdříve zasáhl míč, ale následně skolil i Španělského šutéra. V Premier League normální zákrok, v Lize Mistrů však penalta a  červená. Manchester United vedl 15 minut před koncem 3:0 a o postupujícím bylo již rozhodnuto, přesto rozhodčí Roberto Rosetti neváhal a tasil červenou kartu.

"Manchester United má právo se 24 hodin od zápasu právo se odvolat. Anglický klub tak učinil, ale trest, který obdržel hráč za červenou kartu jsme nezrušili. A tak tento hráč nemůže nastoupit ve finále," řekl tiskový mluvčí UEFA Rob Faulkner.

Fletcher tedy bude muset sledovat 27. května zápas sezóny pouze z tribuny. United se v něm střetnou s Barcelonou, která včera večer remizovala na hřišti Chelsea 1:1 a postoupila díky bezbrankové remíze, kterou uhráli se svěřenci Guuse Hiddinka před týdnem. Hráči Cheslea se však cítí poškozeně z důvodů, že jim norský rozhodčí neodpískal několik penalt, které měl písknout. Za Barcelonu se v předposlední minutě zápasu trefil Iniesta a poslal Barcelonu do finále.