Sir Alex Ferguson k utkání

Sir Alex Ferguson pochválil své mužstvo po vítězství 3:1 nad Arsenalem a také vyjádřil soucit s Darrenem Fletcherem, který kvůli červené kartě zmešká finále Ligy Mistrů.

Manchester United si do odvety semifinále Ligy Mistrů proti Arsenalu přivezl vítězství 1:0 z prvního zápasu. V odvetě to byl ale opět Manchester, který dominoval, a po výhře 3:1 postoupil do finále Ligy Mistrů, které se bude hrát v Římě.

"Myslím si, že se nemohli vypořádat s Ronaldem. To udělalo velký rozdíl. Záloha pracovala skvěle, skvěle jsme bránili, ale potřebovali jsme někoho, kdo by jim způsobil skutečný problém a Ronaldo v takové formě je neskutečný hráč. Arsenal vstoupil do utkání aktivně, velmi dobře se pohyboval a fanoušci jej hnali dopředu, ale my jsme hráli náš fotbal. Jakmile se míč dostal k Ronaldovi, byl to pro ně velký problém. Měli jsme skvělý začátek a to rozhodlo zápas. Dva rychlé týmy proti mladému týmu; nemyslím si, že by se někdo z toho zpamatoval. Třetí branka byla úžasná. V té době už Arsenal hrál hodně útočně a my jsme toho využili. Rychlost hry byla fantastická", řekl Ferguson.

V 76. minutě došlo v pokutovém území ke střetu mezi Fletcherem a Fabregasem. Rozhodčí odpískal penaltu a navíc skotského záložníka vyloučil. Manažer United nebyl s rozhodnutím sudího spokojen, zvláště proto, že se anglický tým nemůže kvůli červené kartě odvolat.

"Je zklamaný a nedivím se mu. Byl to jeden z nejpoctivějších hráčů na hřišti a to, že zmešká finále, je tragédie. Nemluvil jsem o tom s rozhodčím. Respektuju ho. Nemůžeme se ale odvolat, což je škoda", dodal Fergie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.