LM: Arsenal – Manchester United 1:3

Manchester United to dokázal! V dnešní odvetě semifinále Ligy Mistrů porazil Arsenal na jeho hřišti 3:1 a postupuje do finále soutěže.

Do sestavy United se po zranění vrátil obránce Rio Ferdinand, na hrotu pak nastoupil Wayne Rooney podporovaný Ronaldem a Parkem. Manchester měl vstup do utkání přímo pohádkový. V 8. minutě přihrál míč před branku Ronaldo, obránce Gibbs podklouzl, a osamocený Park Ji-Sung otevřel skóre utkání – 0:1. O tři minuty později United udeřili znovu – Cristiano Ronaldo se postavil k přímému kopu a překonal Almuniu v brance domácích. V té době už o postupu United do finále nikdo nepochyboval. Zvýšit vedení mohl v 18. minutě Rooney, ale jeho střelu Almunia vytáhl konečný prstů na roh. Z následného rohového kopu hlavičkoval nad Ronaldo. V 30. minutě si španělský brankář bez problémů poradil se střelou Ronalda. Hned v zápětí neměl na druhé straně Van der Sar problémy se zneškodněním hlavičky Fabregase. O pár minut později musel Almunia zasahovat proti střele Ronalda z přímého kopu. V závěru poločasu se ještě pokoušel portugalský reprezentant přidat další branku, ale Almunia byl opět úspěšný.

V úvodu druhého poločasu to byl opět skvěle hrající Ronaldo, který zaměstnal domácího brankáře nepříjemnou střelou. Z následného rohového kopu zahrozil Anderson, jehož centr skončil na břevně. V 61. minutě Manchester přidal třetí branku – hosté založili rychlý protiútok, který rozjel Park, přihrál Rooneymu, který ještě přihrávkou před brankou našel Ronalda, který nezaváhal – 0:3. O chvíli později se pokoušel o čestný úspěch Robin Van Persie, jeho střelu ale Van der Sar vyrazil. V 72. minutě neuspěl ani střídající Bendtner, míč napálil pouze do boční sítě hostující branky. O pár sekund později neuspěl na druhé straně z úhlu Park. V 76. minutě přišel sporný moment. Fletcher v pokutovém území fauloval kapitána domácích Fabregase a rozhodčí Rosetti nařídil pokutový kop. Skotskému záložníkovi ale nepochopitelně ještě ukázal červenou kartu a tak museli United utkání dohrávat v deseti lidech. Arsenal se sice zmohl ještě na pár střeleckých příležitostí, ale Manchester si už konec utkání pohlídal a po dobrém výkonu vyhrál na Emirates Stadium 3:1. Po celkovém skóre 4:1 postoupil do finále, které se bude hrát v Římě.