Preview: Arsenal Fc – Manchester United

Manchester United má jedinečnou šanci postoupit podruhé za sebou do finále Champions League. Jedinou překážkou v cestě do finále bude mužstvo Arsene Wengera.

 

Jak asi všichni víte, první utkání na Old Trafford skončilo 1:0 pro United, ale rozdíl mohl být klidně o 2 nebo 3 branky vyšší. Gunners zachraňoval buď skvělí Almunia nebo konstrukce brány. O jedinou branku se tedy postaral John O’Shea, který se trefil v 17. minutě.

 United

Sir Alex bude muset vyřešit asi jediný veliký problém. Ten problém má jméno Rio Ferdinand. Rio se v prvním utkání nešťastně trefil se svým vlastním brankářem Van der Sarem a narazil si při tom žebra. Pro toto zranění také vynechal víkendové utkání v Middlesbrough a nad jeho dnešním startem visí veliký otazník. V případě Ferdinandovi absence, by na jeho místo naskočil Jonny Evans a Nemanja Vidic by převzal roli lídra obrany. Před zápasem také nebylo jisté, zda nastoupí Wesley Brown a Patrice Evra. Prvně jmenovaný se do dnešního utkání zřejmě nezapojí, ale Evra už by měl být připraven. "Rio byl od zápasu s Arsenalem v péči lékařů a žádné bolesti nebo problémy se žebry neměl. Patrice utrpěl menší zranění a do zápasu bude k dispozici," ujistil fanoušky Sir Alex Ferguson. Na marodce tak nadále zůstávají pouze Owen Hargreaves, Gary Neville a již zmiňovaný Wes Brown.

V útoku na rozdíl od zápasu s Boro nastoupí hned od začátku Carlos Tévez, který víceméně v United hraje o smlouvu. Vedle něj by se měl objevit Cristiano Ronaldo a Wayne Rooney na pravém kraji zálohy. Dimitar Berbatov zřejmě začne na lavičce náhradníků.

Darren Fletcher: "Naše strategie v prvním zápase spočívala na vysokém pressingu a tempu hry. Všechno fungovalo a v odvetě se pokusíme o podobnou hru. Arsenal je skvělé mužstvo, kterému když necháte trochu prostoru, tak vás dokáže potrestat. Pod tlakem je nyní ovšem družina Arsena Wengera, protože oni musí vyhrát, pokud chtějí mít naději na postup do finále. Bude to opravdu těžké utkání, ale vzhledem k tomu, jakou máme ambiciózní ofenzívu, doufám, že se na Emirates Stadium zapíšeme mezi střelce."

Nejvíce zápasů v LM:
113 – Ryan Giggs
108 – Paul Scholes
103 – Gary Neville
80 – Edwin van der Sar (United, Juventus, Ajax)
63 – Rio Ferdinand
Nejvíce branek v LM:
24 – Ryan Giggs
21 – Paul Scholes
15 – Wayne Rooney
13 – Cristiano Ronaldo
11 – Dimitar Berbatov (United, Leverkusen)

Gunners

Arsenalu budou chybět: Eduardo (třísla), William Gallas (koleno), Clichy (záda) a Tomáš Rosický (třísla). Arsene Wenger může ale být rád z návratu dvou důležitých hráčů. Do obrany se vrací Mikael Silvestre a do útoku holandský sniper Robin Van Persie, kterého do minulého zápasu nepustili bolavá třísla. K dispozici nebude ani Andrej Arshavin, který hrál už LM za Zenit.

Theo Walcott: "Zápas s Manchesterem United bude pro většinu hráčů zatím největším zápasem jejich kariéry. Bude to hodně masivní utkání, ale věřím, že můžeme postoupit do velkého finále. Nyní máme už dost zkušeností s celou Champions League a doufáme, že si v utkání dokážeme vytvořit podstatně více šancí, než tomu bylo minulý týden v Manchesteru. Jsme si jistí, že uhrajeme dobrý výsledek. Také zápas s Portsmouthem nám přidal na sebevědomí, navíc většinu klíčových hráčů tam ani neodcestovala, takže to by nám teoreticky mělo rovněž pomoct. Každý je natěšený, vždyť hrajeme doma a bude nás podporovat vyprodaný Emirates. I toto může hrát rozhodující roli a doufáme, že postoupíme už jenom kvůli našim fanouškům, kteří nám věří a v letošní sezoně byli úžasní."

 Nejvíce zápasů v LM:
75 – Mikaël Silvestre
60 – Kolo Touré
57 – William Gallas
39 – Tomáš Rosický
37 – Emmanuel Adebayor

Nejvíce branek v LM:
10 – Robin van Persie
9 – Emmanuel Adebayor, Tomáš Rosický
6 – Cesc Fàbregas
4 – Theo Walcott
3 – Nicklas Bendtner, Abou Diaby  

Nominace

Arsenal: Almunia, Fabianski, Sagna, Touré, Djourou, Silvestre, Hoyte, Gibbs, Diaby, Eboué, Song, Bischoff, Ramsey, Fabregas, Denílson, Nasri, Walcott, van Persie, Adebayor, Bendtner, Vela

Manchester United: van der Sar, Foster, Kuszczak, Neville, Rafael, Eckersley, O’Shea, Ferdinand, Vidic, Evans, Evra, Ronaldo, Anderson, Giggs, Park, Carrick, Nani, Scholes, Fletcher, Gibson, Berbatov, Rooney, Tévez, Welbeck, Macheda

Ostatní informace o minulých zápasech těchto soupeřů nebo jiná Jubilea naleznete zde.

Rozhodčí: Roberto Rosetti.

Začátek: 20:45 CET, Emirates Stadium

Můj Tip: 1:1

Může rozhodnout: Arsenal – Robin Van Persie

                              United – Cristiano Ronaldo

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.