Middlesbrough – Manchester United 0:2

Manchester United si v 35. kole Premier League v pohodě poradil s Middlesbrough a zaslouženě zvítězil 2:0.

Sir Ale Ferguson dal šanci opět hráčům širšího kádru. V brance nastoupil Ben Foster, v útoku pak poprvé v základnu v ligovém utkání Federico Macheda. Jako první se zastřeloval Aliadiere, ale jeho pokus skončil vedle branky hostů. Na druhé straně mířil nepřesně Rooney. Anglický útočník zkoušel své štěstí i ve 14. minutě utkání, ale ani tentokrát netrefil branku. Nepřesný byl i domácí Tuncay o tři minuty později. Do první vážnější šance se dostal v 22. minutě Aliadiere, jehož střelu Foster nohama vyrazil. O chvíli později se ke střele dostal Scholes, ale ani on neměl dobře seřízená mířidla. V 25. minutě se hostující United dostali do vedení – Vidic přihrál Giggsovy, který nikým nehlídán nedal střelou k tyči Jonesovy v brance Middlebsrough žádnou šanci – 0:1. Další šance byla k vidění v 37. minutě, když si Foster bez problémů poradil s lehkou střelou Downinga. V závěru poločasu se ještě dvakrát ke střele dostal Scholes, ale ani jedna nešla mezi tři tyče. První poločas tak skončil 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili hostující hráči velmi aktivně. V 49. minutě Rooney přihrál před branku Machedovi, který ale v těžké pozici minul. O dvě minuty později skvěle hrající Rooney našel úžasnou přihrávkou Park Ji-Sunga a ten tvrdou střelou k tyči zvýšil na 0:2. V 57. minutě dostal Manchester výhodu přímého kopu, s kterým Giggs nenaložil nejlépe. Domácí se snažili o snížení v 70. Minutě, ale Wheater po centru z levé strany hlavičkoval hodně nad. Zvýšit vedení United mohl v 78. minutě Rooney, když se snažil obstřelit brankáře Jonese, ale nepovedlo se mu to. Když se pak neujala střela Roonehoy z přímého kopu v 84. minutě, ani střela střídajícího Alfonsa Alvese v nastaveném čase, skončilo utkání vítězstvím United 2:0.