Rezerva: Manchester United-Sunderland 2:0

Rezerva Manchesteru United zakončila tuto sezónu v Premier Reserve League dobrým vítězstvím. Svěřenci Ole Gunnara Solskjaera porazili mistra ze Sunderlandu 2:0 díky brance Lee Martina a Mattyho Jamese.

Už potřetí v řadě začal Lee Martin hrát jako osamocený útočník. K dispozici nebyl Federico Macheda ani Danny Welbeck, protože oba budou hrát v dnešním zápase A-týmu proti Middlesbrough. Nakonec se ale ukázalo, že právě Lee Martin bude klíčovým hráčem rezervy.

První poločas byl docela nezáživný. Hosté dvakrát mohli jít do vedení, ale skvěle jim tyto plány překazil Ben Amos. Nejprve brankář United vyrazil na rohový kop střelu Liama O’Mahoneyho a poté vyrazil i hlavičku Jeana-Yvese Mvota.

Nejlepší šanci v prvním poločase na straně domácích měl Cameron Stewart, který v 18. minutě nahradil na hřišti zraněného Rodriga Possebona. Hráč United se dostal do pokutového území, ale jeho střela jen těsně minula branku.

Po přestávce se Manchester United dostal do útoku. Velkou šanci měl Lee Martin, který dostal krásný centrovaný míč od Zorana Tosice. Bohužel Martin také těsně minul branku hostů. Dobrou šanci o pár minut později nevyužil Stewart- jeho střela z ostrého úhlu ale nadělala velké problémy Trevorovi Carsonovi.

V 56. minutě se zranil Fabio da Silva a zápas pro něj skončil. Na hru United to ale nemělo žádné následky. Blízko brance byl Danny Drinkwater, který z přímého kopu nadělal velké starosti Carsonovi.

O pár minut později vlétl do obrany Sunderlandu Lee Martin. Martin se už chystal nahrát volnému Tosicovi, ale v tu chvíli jej srazil k zemi brankář Carson. Sudí tedy ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Lee Martin a bezpečně proměnil. Carson sice vystihl směr, ale střelu Martina nechytil. V 70. minutě šli tedy do vedení svěřenci Ole Gunnara Solskjaera.

Hned v další akci to mohlo být 2:0, ale opět se zaskvěl Carson. Tentokrát vyběhl z branky proti Martinovi a zachránil Sunderland od druhé inkasované branky. V 82. minutě mohl Sunderland vyrovnat. Z přímého kopu ohrozil branku United O’Mahoney, ale jeho střela trefila pouze boční síť.

Poslední slovo měli hráči United. Na branku Sunderlandu se řítil Matty James. Maty si stihl ještě vyměnit míč s Nickem Ajosem a poté vystřelil z 18 metrů přesně do pravé šibenice branky Sunderlandu. Matty James tedy vstřelil gól na 2:0.

Manchester United tedy zakončil sezónu v Premier Reserve League s 36 body ve 20 zápasech.  Manchester United skončil na druhém místě před třetím Blackburnem Rovers.

Manchester United – Sunderland AFC 2:0 (0:0)