Manchester United – FC Arsenal 1:0

Manchester v ostrosledovanom dueli semifinále CHL proti londýnskemu Arsenalu zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól zápasu zariadil Írsky rodák John Oshea …

Sir Alex Ferguson vsadil na ofenzívnu kartu a do boja poslal hneď niekoľko ofenzívne ladených hráčov. Rooney, Tevez, Ronaldo či Anderson predznamenávali, že sa budeme snažiť vyvíjať na súpera obrovský tlak.

Manchester sa pustil do útočenia hneď v úvode stretnutia. Už prvá akcia nášho tímu mohla skončiť gólom v siete Manuela Almuniu. Z pravej strany ihriska centroval Darren Fletcher, na center si naskočil Wayne Rooney, no jeho hlavička skončila tesne vedľa ľavej konštrukcie brány. Aj naďalej sme  pokračovali v ofenzívnom ťažení, no strela Ronalda z 10. minúty brankára hostí výraznejšie neohrozila. Netrvalo ale dlho a už v 17. minúte sme sa mohli tešiť z prvého gólu v sieti Manuela Almuniu. Jeho autorom sa stal John Oshea. Gólovej akcii predchádzal presný center Carricka, ktorý bez zaváhania poslal do siete práve Írsky reprezentant. Arsenal sa k svojej prvej nebezpečnej akcii odhodlal v 26. minúte, keď pálil Cesc Fabregas, no jeho strelu doprostred brány VDS úspešne zlikvidoval. Z následného protiútoku zakončoval hlavou Ronaldo, no brankár Almunia preukázal skvelé reflexy a jasnú gólovú situáciu inštinktívne vytlačil na rohový kop. Do konca polčasu sa už nič dôležité neudialo a naši hráči tak odchádzali do šatní s jednogólovým vedením.

Ani po zmene strán sa obrázok tohto zápasu nezmenil. United sa aj naďalej tlačili do ofenzívy, zato londýnsky kanonieri predovšetkým zodpovedne bránili. V 60. minúte skúšal pozornosť španielského brankára Anderson a o minútu neskôr sa podobnou strelou prezentoval Emmanuel Adebayor. Na konci 67. minúty celý Old Trafford ožil nevídanou radosťou a volaním po sláve. Stalo sa tak potom, čo na ihrisko vybehol jubileant Ryan Giggs, pre ktorého to bol 800. zápas v drese Manchesteru United. Na ihrisko sa okrem iného dostal aj Dimitar Berbatov. Chvíľku nato prišla ďalšia výborná príležitosť v podaní nášho tímu. K ďalekonosnej strele sa totižto odhodlal Ronaldo a Almunia mohol byť rád, že táto lopta skončila na vrchnej konštrukcii jeho brány. V 77. minúte sa Michaelovi Carrickovi podarilo presným pasom nájsť Ryana Giggsa, ktorý sa následne sám rútil do pokutového územia, ešte predtým však čiarový rozhodca ukázal, že sa jednalo o offside. Do konca zápasu sme sa už snažili si výsledok postrážiť a stretnutie tak pre nás skončilo sľubným výsledkom 1:0. Odveta sa hrá 5. mája na Emirates Stadium.

Manchester United – FC Arsenal 1:0 (John O’Shea 17′)

Manchester United: Van der Sar – Evra, Ferdinand (Evans 88′), Vidic, O’Shea – Fletcher, Carrick, Anderson (Giggs 67′) – Ronaldo, Rooney, Tevez (Berbatov 67′)

Arsenal: Almunia – Sagna, Gibbs, Silvestre, Toure – Diaby, Song, Fabregas, Nasri – Walcott (Bendtner 71′), Adebayor (Eduardo 83′)

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic