Ryan Giggs byl zvolen PFA Player of the Year

Záložník Manchesteru United Ryan Giggs se v 35ti letech stal poprvé ve své kariéře PFA Player of The Year.

Bývalý velšský reprezentant vyhrál s Manchesterem United plno trofejí, ale individuální cena PFA Player of the Year mu neustále unikala. Ryan Giggs byl sice v letech 1992 a 1993 zvolen Young Player of the Year, ale od té doby se mu tuto trofej získat nepodařilo a to i přesto, že během 17ti let na Old Trafford podával pravidelně stabilní výkony. To se ale změnilo v této sezóně a hráči zvolili za nejlepšího fotbalistu Premier League v sezóně 2008/2009 35ti letého Ryana Giggse.

"Toto je nejlepší individuální cena, protože v ní rozhodují samotní hráči. Měl jsem štěstí, že jsem vyhrál hodně trofejí, dvakrát jsem vyhrál cenu pro nejlepšího mladého hráče, ale toto je ta největší trofej", řekl šťastný Giggs.

Ryan Giggs v této sezóně nastoupil v Premier League pouze k 12ti utkáním v základní sestavě, ale i tak je klíčovým hráčem týmu, který by na konci sezóny mohl získat celkem až čtyři trofeje.

"Je to vzrušující sezóna. Myslím si, že to teď bude hodně zajímavé, čeká nás jeden velký zápas za druhým. A to je to, co chcete a potřebujete v takovém klubu jako je Manchester United", dodal Giggs.

"Manažer měl na mě v mé kariéře obrovský vliv už od doby, kdy jsme se poprvé potkali, když mi bylo 13 let. Už je to přes dvacet let a zná mě lépe než kdokoliv jiný a naše přátelství je skvělé a neustále se zlepšuje. Měl jsem veliké štěstí, že jsem mohl mít tak skvělou kariéru v tak skvělých týmech, a nemá cenu ani říkat, co by bylo, kdyby tady nebyl Sir Alex Ferguson", vzdal hold Ryan Giggs také manažeru Siru Alexu Fergusonovi.

PFA Young Player of the Year byl v této sezóně zvolen záložník Aston Villy Ashley Young.

Tým Premier League pro sezónu 2008/2009:
Van der Sar – Johnson, Vidic, Ferdinand, Evra – Ronaldo, Giggs, Gerrard, Young – Anelka, Fernando Torres

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.