Manchester United-Tottenham Hotspur 5:2

Velký horor pro fanoušky Manchesteru United připravili hráči během včerejšího zápasu s Tottenhamem na Old Trafford. První poločas skončil 0:2, ale v druhé polovině byl zápas už jasně v režii rudých ďáblů. Dvě branky Rooneyho a Ronalda zajistily Manchesteru United obrat, který dokonal Berbatov brankou na konečných 5:2.

Ferguson se rozhodl do tohoto zápasu postavit tým v rozestavení 4-4-2 s Berbatovem a Rooneym v útoku. Tyto hráče měl ze strany doplňovat Ronaldo, ale také Nani. Po lehkém zranění se vrátil do prvního týmu Michael Carrick. Tento zápas bohužel musel vynechat Gary Neville.

Tottenham Hotspur se musel obejít bez Romana Pavliucenka a Michaela Dawsona. Den před zápasem došlo k rodinné tragédii. Jermaine Defoe přišel o svého bratra, který byl zabit v jedné anglické čtvrti. Proto jsme ho nemohli vidět ani na lavičce.

Howard Webb v 18:30 zapískal poprvé na Theatre of Dreams. Prvně se do útoku tlačili hráči United. Rafael našel dobře postaveného Rooneyho, který ale nedokázal přesně trefit míč. Další šanci měl Cristiano Ronaldo, ale jeho šanci vždy dokázal chytit perfektní Gomes. Jedna z prvních šancí Spurs skončila bohužel brankou. Po centru z pravé strany nezvládl osobní souboj Nemanja Vidic a Darren Bent měl tak usnadněnou práci při zakončení. Ve 28. minutě tedy hráči Spurs vedli 0:1.

Hráči United přestali hrát, což Tottenham opět trestal. Hned o čtyř minuty později z rpavé strany centroval Lennon a míč našel volného Modrice. Chorvatský záložník tuto šanci nemohl promarnit a také že to neudělal. Spurs šli do vedení 0:2. Ještě před přestávkou mohli hráči United vstřelit kontaktní branku. Nejprve chtěl Rafael z 35 metrů překvapit Gomese. O pár minut později měl velkou šanci i Ronaldo a po něm i Rooney. Ani jeden hráč se ale do přestávky již neradoval a tak se šlo do kabin za hodně nepříjemného stavu.

Ferguson se rozhodl do druhého poločasu poslat na hřište Carlose Teveze, který vystřídal nevýrazného Naniho. Již po osmi minutách na hřišti na sebe Tevez upozornil. Po krásné přihrávce od Ronalda se dostal za obranu Spurs. Jedinou a dosud nepřekonatelnou hrází byl brankář Gomes, na kterém vyhořel i Tevez.

V 57. minutě se kopala penalta! Howard Webb ukázal na značku pokutového kopu po faulu Gomese na Carricka. K penaltě se postavil samozřejmě Cristiano Ronaldo. Zbytek už si asi každý může domyslet… 1:2! O pár minut později se dostal po krásné akci Berbatova s Tevezem do šance Rooney, který se nemýlil. 2:2!! Neuběhly ani dvě minuty a Old Trafford vybuchl radostí. Po skvělém centru Rooneyho se ukázal "rybičkou" Ronaldo. 2:3!!! Po této brance sundal Ronaldo dres a dostal žlutou kartu. Na další branku hráči United nemuseli čekat dlouho. Wayne Rooney vstřelil branku na 4:2 po přihrávce Ronalda. Jeho střela skončila jen těsně za brankovou čárou.

Poslední ranou do slepičí rakve byla branka Dimitara Berbatova v 78. minutě. Z levé strany přišel nadýchaný centr a Berbatov i trochu se štěstím překonal bezmocného Gomese. Další minuty už byly v režii hráčů United. Robbie Keane měl ještě šanci na branku, ale neproměnil. Skóre se již nezměnilo. Manchester United tedy fanouškům nabídl opět velice zajímavou podívanou, kterou jsme mohli vidět hlavně v druhém poločase, kdy Tottenham Hotspur doslova vykuchali. Vítězství v Premier league se tedy opět přiblížilo. Manchester United musí odehrát ještě 5 ligových zápasů. Teď nás čeká menší pauza od Premier League, protože hned ve středu na Old Trafford přijede Arsenal v rámci Ligy Mistrů.

Manchester United 5:2 Tottenham Hotspur
Branky: C. Ronaldo (56[p.], 69.], W. Rooney (67., 72.), D. Berbatov (78.) – D. Bent (28.), L. Modrić (32.)
Žluté karty: C.Tevez (58.), P.Scholes (65.), C.Ronaldo (69.) – J.Woodgate (37.), J.Jenas (41.), H.Gomes (57.).