Paula Scholese čeká 600. zápas za United

Sir Alex Ferguson vzdal hold Paulu Scholesovi, který by v dnešním utkání s Pompey mohl odehrát 600. zápas za Manchester United.

Paul Scholes debutoval za Manchester United v 19ti letech v roce 1994 v utkání proti Port Vale. Pouze tři hráči Manchesteru United odehráli více utkání za tento klub než on – Bill Foulkes, Sir Bobby Charlton a Ryan Giggs. 34letý zkušený záložník může v dnešním utkání proti Portsmouthu dosáhnout milníku 600. odehraných utkání za Red Devils. Manažer United Sir Alex Ferguson přiznává, že Scholes nikdy nebyl blízko odchodu z Old Trafford.

"Je zábavné, že na Paula Scholese se nikdy nikdo nedotazoval. Víte proč? Protože všichni věděli, že by nikdy Manchester neopustil. Možná někdy byla nějaké soukromá situace, kdy jej lidé prosili, abych se k nim přidal, protože to se občas stává. Ale všichni věděli, že by odsud neodešel", řekl Fergie.

Ferguson věří, že Paul Scholes je jeden z nejlepších hráčů, s kterým kdy na Old Trafford pracoval, a své fotbalové kvality opět ukázal v utkání semifinále FA Cupu proti Evertonu.

"V United se můžete vrátit k éře Besta, Lawa a Charltona. Ještě předtím zde byl Duncan Edwards. Mluvíme tady o široké paletě hráčů. Ale během mého koučování tady by patřil bezpochyby mezi šest nebo sedm nejlepších hráčů. Jeho přínos a kvalita je skvělá, i bez těch fantastických gólů, které nastřílel. Když přišel na hřiště během utkání proti Evertonu v neděli, jeho první dotyk s míčem byl mnohem lepší než kohokoliv v předcházející hodině hry. Jeho práce s míčem je úžasná", dodal skotský boss.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.