FA Cup: United – Everton 2:4 na penalty

Manchester United v semifinále FA Cupu prohrál s Evertonem na pokutové kopy 2:4 a v soutěži končí.

Sir Alex Ferguson nechal odpočívat klíčové hráče a do zápasu poslal hned několik mladíků. Jako první se v utkání zastřeloval Leon Osman, ale mířil nepřesně. V 5. minutě se k dobré střele dostal Federico Macheda, ta bohužel skončila těsně vedle levé tyče Howardovi branky. V 11. minutě Marouane Fellaini dobře vysunul Phila Neville, který ve finální fázi přestřelil. Na druhé straně si Howard poradil se střelou Teveze. V 22. minutě se Manchester málem dostal do vedení, když Welbeckovu střelu ještě tečoval obránce Evertonu Joleon Lescott těsně vedle tyče své branky. Další větší šance přišla až v 40. minutě utkání, kdy se ke střele opět dostal Welbeck, ale minul. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

V druhém poločase, konkrétně v 55. minutě, musel zasahovat Ben Foster proti střele Tima Cahilla. V 68. minutě se předvedl dalekonosnou střelou Darron Gibson, kterou ale americký brankář vytlačil na roh. O chvíli později došlo ke spornému momentu, Phil Jagielka v pokutovém území fauloval Dannyho Welbecka, ale rozhodčí Mike Riley penaltu neodpískal. V 76. minutě pak těsně vedle pálil Brazilec Anderson. Když se pak ani v nastaveém čase druhého poločasu neujal přímý kop Bainese, přišlo na řadu prodloužení.

V úvodu prodloužení musel Ben Foster zasahovat proti střele Cahilla. Ve 101. minutě zkoušel své štěstí Tevez, ale netrefil branku. V závěru první části prodloužení opět pálil Tevez, tentokrát sice branku trefil, ale Howard jeho střelecký pokus kryl. V 108. minutě střela Leona Osmana těsně minula branku United. Ani prodloužení branku nepřineslo a o vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy.

Hned v první sérii oba exekutoři selhali – Tim Cahill přestřelil, zatímco Berbatova vychytal Howard. V druhé sérii pak proměnil penaltu Baines tvrdou střelou po břevno, zatímco Ferdinand neuspěl, Howard opět chytl. Další hráči už pak všichni proměnili – Phil Neville, James Vaughan a Phil Jagielka na jedné straně, na druhé straně pak uspěli Nemanja Vidic a Anderson. Everton tak tedy na penalty vyhrál 4:2 a postoupil do finále FA Cupu, kde se střetne s Chelsea.