Měl by Ronaldo odejít?

Prospělo by Manchesteru United, kdyby z něj odešla největší hvězda Cristiano Ronaldo? O tomto tématu se budu snažit zabývat v následujících řádcích.

 

O odchodu Ronalda do Realu bylo napsáno už mnoho článků a nikdy nikdo neví, zda právě nějaký článek je skutečně pravda nebo jenom výmysl novinářů. Jedno je ale jasné – Ronaldo by se odchodu do Realu asi nebránil. Vše tak tedy zůstává na vedení United a na Siru Alexi Fergusonovi, který má v United poslední slovo.

Plusy Ronaldova odchodu:

–  Pokud Ronaldo odejde, dá se očekávát, že částka za jeho přestup bude opravdu obří, ne-li astronomická. Podle mého názoru bude Ronaldo stát 70-90 milionů Liber. V tomto ohledu bych viděl plus, že by klub mohl z částky za Ronalda koupit dvě srovnatelné posily za výrazně menší část a část peněz by také určitě padla na splacení dluhů klubu.

Ronaldo by už tolik nepřitahoval na klub pozornost. Když nějakému fanouškovi, který nefandí United řeknete slovo "Manchester United", asi se mu vybaví arogantní Ronaldo, což není úplně nejlepší.

V této sezóně není Ronaldo tak fenomenální jako tomu bylo vloni. Výkonnost Portugalského útočníka jde dolů a o Ronalda by v následujících letech už nemusel být takový zájem, jako tomu bylo loni a je tomu letos. Pokud chceme Ronalda prodat, prodejme ho tedy letos v létě.

– Nenávist jiných fanoušků k Ronaldovi a následně ke klubu. Pokud by Ronaldo odešel, mnoho jiných fanoušků by to 100% uvítalo a asi by mělo i Manchester United mnohem radši bez Ronalda než s ním.

 

Mínusy Ronaldova odchodu:

– Ronaldo všechnu pozornost a tlak strhává jen na sebe a ostatní hráči se mohou plně soustředit jen na fotbal. Po odchodu Ronalda by se pozornost médií soustředila na Rooneyho, Berbatova, Ferdinanda…

– I když Cristiano není tak dobrý jako tomu bylo v minulých letech, stále je schopen rozhodovat zápasy senzačními trefami (vis. zápas v Potru).  Stále je to jeden z nejlepších hráčů na planetě a přijít o jeho služby by klub pocítil jak na hřišti, tak i mezi fanoušci nebo sponzory.

– Nástupce. Sir Alex by se musel hodně snažit, aby do klubu přivedl kvalitní náhradu. Nový člen kádru, ve kterém by Ferguson vyděl náhradu, by měl být víceméně mladý, ale už zkušený a zvyklý na obrovský tlak. Moji favorité jsou: Gabriel Agbonlahor, Ashley Young, Silva, Franck Ribéry nebo Giles Barnes.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.